SAYAÇLA İLGİLİ BİLGİ

ÇORUH EDAŞ’TAN SAYAÇ OKUMAYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME

0530 998 88 88 WhatsApp Endeks Bildirim Hattı hizmette.

Faaliyet bölgesinde kesintisiz enerji parolasıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş., Kovid-19 ile mücadele kapsamında karantinaya alınan yerleşim yerindeki tüketicilerin faturalandırma sürecine yönelik özel bir düzenleme yaptı…

Düzenlemeye göre; karantina sebebiyle rutin sayaç okuması yapılamayan karantina bölgelerinde yaşayan tüketiciler, sayaç tüketim değerlerini (T1-T2-T3) veya sayaç tüketim değerine ait fotoğrafları www.coruhedas.com.tr adresine ya da 0530 998 88 88 numaralı WhatsApp Endeks Bildirim Hattına göndererek faturalarını oluşturabilecek.

Çoruh EDAŞ, Kovid-19 ile mücadele kapsamında karantina altına alınan bölgelerdeki tüketicilerin faturalandırma sürecinde mağduriyet yaşamaması adına yeni bir düzenlemeye gitti.

Çoruh EDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre karantina bölgesinde yaşayan tüketiciler, tüketim miktarının birikmesi sonucu ödeme güçlüğü yaşamamak adına sayaç tüketim değerlerini (T1-T2-T3) veya sayaç tüketim değerine ait fotoğrafları www.coruhedas.com.tr internet sitesi ya da 0530 998 88 88 numaralı WhatsApp Endeks Bildirim Hattına gönderebilecek. Çoruh EDAŞ, tüketicilerden gelen bu bilgilerle faturaların tahakkuk işlemini gerçekleştirecek.

Karantina bölgesi olmayan yerleşim yerlerinde rutin sayaç okumalarının devam ettiğini, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile faaliyetlerini geçici süreyle durduran ticarethanelere ise kıyasen fatura düzenlenmediğinin altını çizen Çoruh EDAŞ, önceliğinin çalışanlarının ve tüketicilerinin sağlığının korunması olduğunu bir kez daha belirtti.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220