banner238

Trabzon'da Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir defaya mahsus olmak üzere emeklilere 5’er bin TL’lik ödemeler yapılacağını duyurması sonrası binlerce emekli bekleyişe geçerken Çiftçi Kayıt Sistemi'nde kaydı bulunan emekliler 5 bin TL'lik ödemeyi alamadı.
Beklenmedik bir şekilde mağduriyet yaşayan emekliler için Trabzon Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar açıklamalarda bulundu.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Bekar emeklilerin mağdur edildiğini ve bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini belirtti.

HAYAL KIRIKLIĞI YARATAN BU DURUM ORTADAN KALDIRILMALIDIR

Trabzon Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar açıklamalarında, “Adam bürokrat, 5 yerden maaş alıyor. Adam var zar zor emekli olmuştur. Üzerine babadan kalma çay karnesi var diye bu 5 bin TL’yi alamıyor. Gelinen nokta itibarıyla çiftçi emeklilerimiz hesaplarına bu söz verilen paranın yatmadığını görünce büyük bir hayal kırıklığına uğramışlardır. Oysa bir defaya mahsus olmak üzere emeklilerimizin hesabına 5 bin TL yatacaktır sözü Cumhurbaşkanımıza aittir. Cumhurbaşkanımızın bu sözlerinin gerçekleşeceğine canı gönülden inandık. Ancak gelinen bu noktada durumun böyle olmadığını üzülerek gördük.
Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan zar zor emekli olmuş çiftçilerimiz adına sesleniyorum; Tarımla iştigal eden çiftçilerimizin emeklilik yaşını doldurmuş ve bir vesile ile emekli olmuş emekliliğe hak kazanmış vatandaşlarımızdır. Bu nedenle CKS(Çiftçi Kayıt Sistemi)'ye kayıtlı çiftçilerimize büyük bir haksızlık, adaletsizlik ve yanlışlık yapılmıştır. Bu haksız, adaletsiz ve yanlış bir uygulama olan kararın düzeltilmesi ve mağduriyetin giderilmesini buradan talep ediyoruz. Bizler çiftçilerimizin tek temsilcisi olarak emekli maaşlarının iyileştirilmesi ve diğer emekliler gibi adil ve ölçülü bir dengeleme yapılarak bu mağduriyetin kökten halledilmesini istiyoruz.

Tüm emekli çiftçilerimiz hiç usanmadan bırakmadan ve yorulmadan ülke tarımına ve ekonomisine büyük katkılar sunmuştur. Her zaman her şartta develetinin yanında yer almış asla isyan etmemiştir. Artık daha fazla emekli çiftçilerimizi yormayın, mağdur etmeyin. Giderin bu adaletsizliği. Ülkemize değer katan emekli çiftçilerinizi cezalandırılmamalıdır. İnfial ve hayal kırıklığı yaşatan bu durum acilen ortadan kaldırılmalı, mağduriyet hak ve çözülmelidir” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber