Vali Ustaoğlu  Organik Yumurta Tesisinde İncelemelerde Bulundu

Vali Ustaoğlu, DOKAP Bölgesi Organik Yumurta Tavukçuluğu Projesi Kapmasında Açılan Organik Yumurta Tesisinde İncelemelerde Bulundu

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Akçaabat İlçesi Kaleönü Mahallesinde DOKAP Bölgesi Organik Yumurta Tavukçuluğu Projesi kapsamında, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Akçaabat Ziraat Odasının girişimleriyle iki ay önce kurulan, organik yumurta tesisini gezerek incelemelerde bulundu.

Akçaabat ilçe merkezine bir kilometre uzaklıkta, bin 700 metrekare alana kurulu, organik yumurta ürün sertifikasına sahip tesisini ziyaret eden Vali Ustaoğlu, burada incelemeler yaptı.

Vali Ustaoğlu'na Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Belediye Başkanı Şefik Türkmen, İl Tarım ve Orman Müdürü Cahit Gülbay, Ziraat Odası Başkanı M. Hikmet Eyüpoğlu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Nezir ve diğer ilgililer eşlik etti.

Organik tarıma büyük bir geçişin olduğunu söyleyen Vali Ustaoğlu, “Ülkemizde de bu konuda çeşitli arayışlar var. Biz burada özellikleri ve katma değeri yüksek işler yapmalıyız. Ben girişimcimiz Hülya Aydoğdu’yu organik yumurta üretimi yaparak ilimiz ve ülkemiz ekonomisine verdiği katkılardan dolayı kutluyorum, kendine kolaylıklar diliyorum." dedi.

İşletme Sahibi Hülya Aydoğdu ise, "Tesis açılalı iki ay oldu. Bu süreç içinde Bakanlığımız, Valiliğimiz, İl Tarım Müdürlüğümüz ve Belediyemiz elinden geldiği desteği gösterdi. Bizlerde ilçemizi sadece organik tavuk üretiminde değil diğer alanlarda da başarıya ulaştırmak için el birliğiyle çalışmaya başladık. Güzel bir üretim sağladık. 2 bin 500 tavuğumuz var, günlük bin 500 civarında yumurta alıyoruz. İnşallah bölgemizde organik üretimleri daha fazla hale getireceğiz. Büyüklerimize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber