23 Nisan Görkemli Törenle Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. yıl dönümü kutlamaları Valilik önündeki Atatürk Anıtı´na çelenk sunulmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk sunulması sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından Valimiz Yücel YAVUZ öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi. Kutlamalara Gürcistan Batum Acara Özerk Cumhuriyetinden misafir çocuklar da katıldı.

Valilik önündeki törenin ardından Valimiz Yücel YAVUZ şehitlerimiz Tamer AKTAŞ ve Enes Naci TORPİ´nin çocukları ile İskenderpaşa Ortaokulu öğrencilerini makamında misafir ederek bir süreliğine makamını onlara devretti.

Daha sonra kutlama programına Bedri Rahmi Eyüboğlu İlkokulu/Ortaokulunda devam edildi. Programa Valimiz Yücel YAVUZ ve eşi Şengül YAVUZ, Garnizon Komutanı Albay Osman AKYILDIZ, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Mithat KUTANOĞLU, Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN, Ortahisar Kaymakamı Numan HATİPOĞLU, Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür KÖSE, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Tüm Milletlerin Umut Işığı Olduk.

Törende konuşan Kaymakam Numan HATİPOĞLU, “Emperyalizme karşı daima hür ve bağımsız yaşamış olan milletimizin 1920 yılında başlatmış olduğu büyük bir mücadele aynı zamanda ezilen sömürülen tüm milletlerin bir umut ışığı haline gelmiştir. O dönemde hem kendisi bizzat savaşa katılarak gazi ünvanını alan hem de 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ikinci birkez gazi olmuş olan Yüce Meclisimizin kuruluşu aynı zamanda emsalsiz istiklal mücadelesinin en önemli numunesidir. Kurulan meclisin ismi Türkiye Büyük Millet Meclisi ordusunun ismi Türkiye Büyük Millet Meclisi Orduları ve hükümetinin ismi de Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümetiydi. Milli Egemenliğine olan inancı en özlü şekilde gösteren bu anlayış günümüzde de aynı şekilde devam etmektedir. Başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden ve bu cennet vatanı bize yurt haline getiren şehitlerimizi ve kahramanlarımızı huzurlarınızda rahmetle anıyor çocuk bayramımızın kutlu olmasını temenni ediyor hepinize saygılarımı sunuyorum”dedi

Sizler, Türkiye Olacaksınız.

Törende yaptığı konuşmada öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, “Hedefimiz sizleri özgürce düşünen, insiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişim potansiyelinin kaynağı olacaksınız. Türkiye’miz gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır. Bu hedefe ulaşmanız için Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz üzerimize düşen görevleri bugüne kadar büyük bir istek ve heyecanla yerine getirmeye çalıştık, bundan sonra da yapmaya tüm güç ve imkânlarımızla devam edeceğiz.”dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilerin yaptığı gösteriler büyük beğeni topladı. Valimiz Yücel YAVUZ günün anlam ve önemine ilişkin düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek onları tebrik etti. Kutlamalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber