Ahmet Ağaoğlu'ndan CAS açıklaması!

Ahmet Ağaoğlu, Akhisarspor maçının ardından yaptığı açıklamada önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Önemli olan 3 puanı almaktı. Yarışın içerisindeyiz. Alanya faciasından sonra hem bu maç, hem Kasımpaşa hem de Göztepe maçları önemliydi. Ben 3'te 3 bekliyordum ama 3'te 2.5 oldu. Bu da fena değil. Devam edeceğiz. Önümüzde daha oynayacağımız çok ciddi maçlar var. Erzurumspor maçından sonra lige ara verilecek.

Bu toparlanmamıza ve sakatların takıma monte olmasına yardımcı olacak. Daha farklı bir görüntü olacak ama aradan sonra oynayacağımız bütün maçlar zor olacak. Bugünün en güzel tarafı sahadan 3 puanla ayrılmamız. Bir şeyi ben hala anlayamadım. Buna açıklama getirirlerse herhalde herkes rahatlayacak. Uilenberk, üstüne basa basa 'temastan verilen penaltılarda hakemi VAR'a çağırmayın, olay hakemin inisiyatifindedir' diye belirtiyor.

Bugün yine bir temastan penaltı neticesinde hakem yine VAR'a çağırıldı. Bizim bu şekilde iptal edilen penaltımız da var. Yine aynı şekilde aleyhimize verilen ve kupadan elenmemize neden olan penaltı var. Şu konuya bir açıklama getirsinler. Gerçekten FIFA'nın VAR kuralı 'temastan penaltıda hakemi VAR'a çağırmayın, kararı hakemin inisiyatifine bırakın' dedi mi demedi mi? FIFA'nın böyle bir VAR kuralı var mı yok mu? O yüzden bugün temastan verilen penaltıda hakemin VAR'a çağırılması tekrar garibime gitti.

Neticede doğru karar verildi. İyi bir galibiyet. 3 puan her zaman iyidir, nasıl gelirse gelsin. Çünkü kritik giden maçlarda 8 puanı biz son dakikalarda bıraktık. Yine öyle bir sıkıntı yaşabilirdik. Allah yardım etti diyelim veya şansımız yardım etti, iyi bir galibiyet aldık" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber