AZMİ KUVVETLİ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE   DOKTORA SALDIRIYI KINADI

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, geçtiğimiz gün Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Tıp Fakültesi’nde bir hasta yakını tarafından, doktora şiddet uygulanması olayına tepki gösterdi. Başkan Kuvvetli, "Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti esefle kınıyorum" dedi.
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde akciğer kanseri nedeniyle tedavi gören ve solunum güçlüğü çeken 65 yaşındaki T.D.’nin hayatını kaybetmesinin ardından ölüm haberini alan yakınları acil servise gelerek görevlilerle tartışmış, servisteki camları kırıp hastanede görevli Doktor  E.E.G.’ye oksijen tüpüyle saldırmıştı. İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, bu süreçte gerek koronavirüse karşı gerekse diğer hastalıkların tedavisinde canla başla çalışan sağlık personellerine karşı hiçbir şiddet ve girişiminin kabul edilemez olduğunu; sağlık çalışanlara karşı şiddetin önlenmesi için caydırıcı cezalar uygulanması gerektiğini kaydetti.
Sağlık çalışanlarının bu süreçte ailelerine hasret kaldığını ruhen de bedenen de büyük fedakarlıklarla sağlık hizmeti verdiklerini belirten Kuvvetli, “Yaşanan olay son derece üzücü, ülkenin neresinde yaşanırsa yaşansın büyük bir ayıp içeren sağlık çalışanlarına şiddetin ilimizde yaşanmış olması ise daha da üzücüdür.  Bu bağlamda bu olayların tekrarlanmaması ve bizler için cansiperane çalışan sağlık çalışanlarımızın kendilerini güvende hissedebilmeleri için; bu suçu işleyenlere caydırıcı cezalar verilmelidir. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde oylamaya sunulan ve 5 siyasi partinin ortak imzasıyla 15 Nisan’da yasalaşan ‘Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi’ni içeren kanunun gerekleri yargı tarafından uygulanarak bu gibi olayların tekrarlanmasının önüne geçilmelidir” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220