Bakan Varank Arsin OSB’de Doğalgaz Meşalesini Yaktı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerel dinamiklerin nabzını tutmak ve birtakım temaslarda bulunmak amacıyla geldiği Trabzon’da, Arsin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ziyareti esnasında, Trabzon Ak Parti Milletvekili Salih Cora, Arsin Kaymakamı Yakup Güven, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Ak Parti İl Başkanı Haydar Revi, Arsin Belediyesi Başkanı Dr. Erdem Şen, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, Arsin Belediyesi Başkan Adayı M. Sait Gürsoy ve ilgili bakanlık bürokratları eşlik etti.

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesine ilk kez doğalgaz verilmesi nedeniyle düzenlenen açılış törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Arsin Organize Sanayi Bölgesine doğal gaz bağlanmasıyla ilgili, "Sayın Bakanımız Berat Albayrak'ın söz verdiği Organize Sanayi Bölgemize doğal gazımızı kavuşturmuş olduk. Bu doğal gaz 42 kilometrelik bölgeden buraya getirildi. İnşallah buradaki üreticilerimize ciddi bir avantaj sağlayacak. Hayırlı olsun." dedi.

Varank, yatırım adasıyla ilgili de değerlendirmede bulunarak "Bugün açıkladığımız gibi inşallah biz nisan ayında burada yatırım adasının yönetici şirket sözleşmesini de imzalamış olacağız. Büyükşehir Belediyemiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, Valiliğimiz ve Arsin Belediyemizin ortak olduğu bir şirkette Trabzon'umuzun mega projelerinden birini hayata geçirmek için önemli bir adımı atmış olacağız." ifadelerini kullandı.

Arsin OSB'de yapılacak diğer yatırımlarla ilgili de bilgilendirmede bulunan Varank, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yine organize sanayi bölgemizin enerji nakil hatlarıyla ilgili inşallah bu sene 3,6 milyon liralık bir kaynağı da buraya aktaracağız. Buradaki enerji problemini tamamen çözmek istiyoruz. İnşallah organize sanayi bölgemizin genişleme alanıyla ilgili de hızlıca faaliyetlere başlayacağız.”

Konuşmaların ardından Bakan Varank, "Bismillah" diyerek meşaleyle doğal gazı yaktı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber