BİR MEMLEKETE EN İYİSİ YAKIŞIR

Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan Başkanlığında Hasan Ali Yücel İlkokulu Toplantı Salonunda İlçemizde bulunan resmi okul müdürlerinin katılımıyla 2018-2019 eğitim-öğretim yılı müdürler toplantısı gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Şube Müdürleri Murat Eskicioğlu, Süleyman Adıgüzel, Cemil Karakaş, Emrah Koşar, Recep Aydınçakır’ın yanı sıra okul müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Kaymakam Tolga Toğan, Trabzon eğitimde iyi bir noktada olduğunu belirterek daha iyisi için daha çok çalışmaları gerektiğini belirtti. Kaymakam Tolga Toğan konuşmasını şöyle sürdürdü, “Değerli eğitimci arkadaşlarım yeni eğitim öğretim yılının başında hepinizi kutluyorum. Diğer il ve ilçelerle kıyaslandığında Trabzon’un ivmesinin yükseldiğini görüyoruz.  Daha da iyisini hedeflemek zorundayız.  Böyle bir memlekete iyisi değil en iyisi yakışır. Hedefler koyarak işlerimizi yapmalıyız. Eğitimde sonuçlar ve veriler önemli olduğunu düşünüyorum. Daha iyi üniversite ve daha iyi bölümlere kaç öğrenci sokabilmişiz bunları sorgulamamız gerekiyor. Okullaşma oranında iyi bir seviyedeyiz. Özellikle kız çocuklarımızın okul çağına gelmesine rağmen okula başlamamış olması durumunda teşvikçi olalım. Fakir yardıma muhtaç ailelere kaymakamlık olarak her türlü yardım edeceğiz hiçbir öğrencimiz hiçbir öğrencimiz okumaktan mahrum kalmayacaktır. Okuma yazma bilmeyen azda olsa insanımız var okul müdürlerimizden ve halk eğitimden özel ricamdır okuma yazma seferberliği başlatmaları. Başarıyı gösteren şey istatistiklerdir yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını ve sizlere başarılar diliyorum.” dedi.

Toplantına konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, “2018-2019 yeni eğitim öğretim yılımız kutlu olsun. Öncelikle 2016-2017 yılına göre 2017-2018’de başarımızın artarak devam ettiği görülmektedir. Bunun için sizlere teşekkür ediyorum. Bu yılda aramıza yeni katılan öğretmen, idareci arkadaşlar ile sayın kaymakamımıza da hoş geldiniz diyorum.” dedi.

2017-2018 Yılında yapılan çalışmaların genel bir değerlendirilmesinin yapılmasının ardından, Projelerin yanında yeni müfredat programının uygulanması, okullarda gerçekleştirilen kitap okuma çalışmalarına devam edilmesi, değerler eğitimine önem verilmesi, resmi nezaket ve protokol kurallarının önemi, okul ve kurumlardaki güvenlik tedbirleri, belirli gün ve haftalarda dikkat edilmesi gereken hususlar, Sosyal-Kültürel faaliyetlere öğrencilerin daha fazla yönlendirilmesi, sene içerisinde Milli ve Manevi değerler taşıyan kültürel gezilerin yapılması ,DYK(Destekleme Ve Yetiştirme Kursları) gibi pek çok önemli konu toplantıda ele alındı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber