Boztepe Yürüyüş Platformu ve Seyir Terası, turizmin göz bebeği olacak!

Gezinti, yürüyüş, seyretme, yeme ve içme ünitelerinden oluşan projenin en dikkat çekici ünitelerinden biri de cam ve ahşap yüzey kaplama iki adet teras.

Kentin en seyirlik noktası olan ve Trabzon’un bütün güzelliklerini gözler önüne seren Boztepe’nin doğal bitki örtüsüne zarar vermeden hayata geçirilen proje her anlamda göz dolduruyor.

İkinci etabının bitmesiyle birlikte toplam uzunluğu yaklaşık 1 km olacak proje, 5000 m²’lik bir yüzey alanında hayata geçirildi. Kızlar Manastırı’ndan başlayan ve doğu yönüne doğru uzanan yaklaşık olarak 1 km uzunluğundaki seyir terası ve gezinti yolu; yürüyüş, seyir, fotoğraf çektirme, oturma ve dinlenme üniteleri bünyesinde yer alan çok fonksiyonlu bir proje olarak inşa edildi.

“TERASLAR MÜKEMMEL BİR SEYİR ALANI”

Projeyle ilgili açıklamalarını sürdüren Başkan Genç, yürüyüş platformunun 3 metre genişliğinde, 2 adet kent balkonunun ise 20 metre genişlikte inşa edildiğini dile getirdi. Proje içinde manzarası en güzel olan yerde iki adet ahşap kent balkonu yapıldığını ifade eden Genç, “Projemizi doğal yüzey üzerinde kazı dolgu en az yapılacak şekilde, yerden her noktada en az 20-30 cm yükseklikte çelik ayaklar üzerinde inşa ettik. Yürüyüş platformumuzun genişliği 3 metre, seyir balkonlarında ise genişlik 20 metreyi buluyor. Yine projemiz içinde 2 adet kafeterya, biri cam, biri de ahşap kaplama olacak iki adet de teras yaptık. Seyirlik alanı en güzel olan yerlerde de 2 adet ahşap kent balkonumuz var. Balkonlarımızda kamelya, salıncak, ahşap döşemeli oturma alanları ve bunları çevreleyen yeşil alanlar yer alıyor. Cam teraslar

hariç tüm yüzeyleri ahşap kaplama olarak inşa ettik. Çok mükemmel bir seyir alanı oldular.” diye konuştu.

“DOĞAL GÜZELLİKLERİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR”

Bahar ayının girmesiyle birlikte proje çevresinin çok güzel, yeşil bir görünüme kavuştuğunu kaydeden Başkan Genç, “Burada adeta doğayla bütünleşen bir projeyi hayata geçirdik. Yürüyüş platformunun çevresinde daha önceden vatandaşlar tarafından dikilen kiraz, vişne, erik, elma, armut, incir ve ceviz ağaçları var. Boztepemiz meyve ağaçları ve doğal bitki örtüsüyle birlikte adeta mini bir botanik parkı andırıyor. Bahar aylarında görüldüğü üzere bu görüntü daha da belirgin bir hale bürünüyor. Projemizin bitmesiyle birlikte hemşehrilerimiz etrafa güzel kokular saçan bu güzellikleri, bitki örtüsünü ve ağaçları yakından görecek.” dedi.

“TURİSTLERİN UĞRAK YERİ OLACAK”

Boztepe Yürüyüş Platformu ve Seyir Terası Projesi’nin Trabzon’a gelen turistlerin ve ziyaretçilerin de uğrak yerlerinden biri olacağına vurgu yapan Başkan Genç, “Şehrimizin simgesi güzel Boztepe’mizi böyle bir projeyle taçlandırmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve heyecan duyduğumu belirtmeliyim. Gerçekten de güzel Boztepe’mizin böyle bir projeye layık olduğunu düşünüyorum. Boztepe’mizi daha cazip hale getiren projemiz şehrimize de yeni bir heyecan, yeni bir tat katacak, yeni bir ruh katacak...” şeklinde konuştu.

Başkan Genç, projenin 15 Nisan’da bütün üniteleriyle birlikte halkın hizmetine açılacağını açıkladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber