ERBAŞARANLAR'DAN BİR ÖRNEK DAVRANIŞ DAHA

Trabzon’da akaryakıt işletmeciliği yapan, Yeşilay Üyesi Yaşar Erbaşaran,  9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle gerçekleştirdiği etkinlikte, işyerlerinde sigara satışını bir günlüğüne durdurarak, sigarayı bırakma konusundaki mücadelesini ve kararlılığını gözler önüne serdi. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Trabzon Şube Başkanı Köksal Boz, Yeşilay Üyesi Yaşar Erbaşaran'ı iş yerinde ziyaret ederek, sigarayı bırakma gününde verdiği destek için teşekkür etti.
SAĞLIĞA EVET SİGARAYA HAYIR
'Sigarasız bir gün' mesajı veren Erbaşaran, Akçaabat ve Ortahisar İlçesindeki akaryakıt istasyonlarında müşterilerini sigaradan uzak tutmak için 'Sağlığa evet, sigaraya hayır' sloganı ile sigara satışlarına ara verdi. Sigara konusunda duyarlılığı ile hep gündemde olan Erbaşaran, ayrıca sigara kullanmayan veya sigarayı bırakan kiracılarına da kira indirimi uygulaması ile ön plana çıkıyor. Erbaşaran, "Böylesine önemli bir günün anısına sigara kullanan herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyorum. Çektikçe kısalan hayatınız olmasın. Bile bile kendinizi zehirlemeyin. Sigaraya verdiğiniz para duman olup havaya uçuyor. Sağlıklı kalmak için tüm kötü alışkanlıklardan uzak durmanızı temenni ediyor, bu konuda üstüme ne düşerse seve seve yapmaya hazır olduğumu ifade ediyorum" diye konuştu.
TOPLUMA MESAJ VERDİ
Erbaşaran’a Yeşilay’a destek ve toplumsal duyarlılığı için teşekkür eden Türkiye Yeşilay Cemiyeti Trabzon Şube Başkanı Köksal Boz, “Yaşar Bey bayisi bulunduğu Aytemiz Petrol’ün kendisine ait istasyonlarında güzel bir toplumsal duyarlılık örneği sergiledi. Dünya Sigarayı Bırakma Günü nedeniyle istasyonlarında durdurduğu sigara satışı ile topluma güzel bir mesaj verdi. Keşke herkes bu kadar duyarlı olsa. Yeşilay gönüllüsü kardeşimize desteklerinden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu duyarlılığı ortaya koyan başta Yaşar Bey olmak üzere tüm istasyon çalışanlarına ve Aytemiz ailesine Yeşilay Şube Başkanı olarak şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber