Genç, Şükür Köse'yi tebrik etti

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse ve şube müdürleri Süleyman Adıgüzel, Murat Eskicioğlu, Emrah Koşar, İdris Meral, Sezai Mısır, Cemil Karakaş, Recep Aydınçakır; Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'e okullara sağladığı desteklerden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse'yi ve beraberindekileri LGS sınavında gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik eden Başkan Genç, "Trabzon hem genel puan sıralamasında hem de Türkçe, matematik, fen bilimleri dallarında Türkiye birincisi olurken, Ortahisar ilçemiz hem Trabzon’da hem Türkiye’de birinci ilçe oldu. Gerçekten takdire şayan bir durum. Başarı çıtası her yıl gittikçe yükseliyor. Trabzon, eğitimin parlayan yıldızı konumunda. Bu başarıda emeği olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Köse ve diğer öğretmenlerimizi ortaya koydukları emekten, alın terinden dolayı tebrik ediyorum ve onlara teşekkürlerimi iletiyorum." dedi.

"HER ZAMAN YARDIMCI OLACAĞIZ"

Ortahisar Belediyesi'nin okullara 10 milyon TL'lik destek sağladığını ve her zaman için okullara destek olmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Genç, "Trabzon'umuzun elde ettiği bu başarı bize şunu gösterdi ki, ortaya konulan hiçbir emek, çalışma karşılıksız kalmıyor. Trabzon'a da zaten bu yakışırdı. Eğitim, ülkemizin en önemli konusudur. Eğitimin bütün sorunlarını çözdüğümüzde, ülkemiz daha müreffeh bir yapıya kavuşacaktır. Trabzon'umuzun elde ettiği bu başarıda son yıllarda bütün

eğitim camiasının ve kamu kurumlarının eş güdümlü olarak yürüttüğü projelerin, faaliyetlerin büyük katkısı vardır. Ve bu başarı esasında tüm Trabzon'a ait bir başarıdır. Ortaya konulan bu başarıyı korumak ve bunu daha ileriye taşımak için hep birlikte eşgüdüm sağlayarak çalışmalarımıza aynı şevk ve azimle devam edeceğiz. Belediyemiz, okullarımıza bugüne kadar 10 TL'lik destek sağladık. Boya, badana, bahçe düzenlemesi, spor salonu, sıra, masa, dolap ve peyzaj düzenlemesi olmak üzere yaklaşık 10 milyon TL'lik destek sağladık. Bundan sonrada eğitim camiasının yanında olmaya devam edeceğiz. Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ne zaman bir ihtiyaçları olursa, imkânlarımız ölçüsünde yardım etmeye hazırız, bize bildirmeleri yeter." sözlerine yer verdi.

"BU GURUR HEPİMİZİN"

Genç'e desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileten İlçe Milli Eğitim Şükür Köse ise eğitimle ilgili şu istatistiklere yer verdi: Trabzon genelinde 8 bin 388 öğrenci LGS sınavına girerken ilçemizde 3 bin 752 öğrenci sınava girdi. İlçe bazında Ortahisar 45,37 net ortalaması ile Trabzon’da 18 ilçe arasında birinci olduk. Dört yıl önce Türkiye’de 38. sırada bulunan Ortahisar, 2016 yılında 10. sıraya 2017 yılında 7. sıraya yükseldi. Gittikçe başarı çıtamızı yükselttik. 2018 Liselere Geçiş Sisteminde (LGS) ise Türkiye birincisi olduk ve büyük bir gurur yaşadık. Bu gurur Trabzon eğitim camiasının ve bütün Trabzon'un ortak gururudur. Özellikle Ortahisar Milli Eğitim Müdürlüğü fedakâr Şube Müdürü arkadaşlarıma, okul müdürlerimize, cefakâr öğretmen arkadaşlarıma, velilerimize, öğretmenlerimize, tüm eğitim camiamıza ve tüm amirlerimize, destekleri sürekli yanımızda hissettiğimiz Ortahisar Belediyemize teşekkürlerimi iletiyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133