banner128

HATIRALARI EBEDİYEN YAŞAYACAK

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kuvvetli, “Atatürk ve cumhuriyet düşmanları bilmelidir ki, Atamızın geride bıraktığı hatıralar ve bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti ebedi yaşayacaktır.” dedi.

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılalı bugün tam 83 yıl oldu. Aziz Atatürk, emperyalizme karşı verdiği destansı mücadele ile mazlum milletlere örnek olmuş büyük bir kahraman ve eşsiz bir devlet adamıdır. Aziz Atatürk, vatanı ve milleti için her şeyi feda edecek bir cesarete ve milli bilince sahipti. Ulu önder Atatürk, 57 yıllık kısa ömrüne adeta kitaplara sığmayacak kadar koskoca bir tarih sığdırmayı başarmıştır. Aziz Atatürk, esaret zincirlerini kırarak cepheden cepheye koşmuş, iç ve dış düşmanlara karşı; milli değerler etrafında Türk milletini toplamayı başarmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik yaparak milletimizin kalbinde müstesna bir yer edinmiştir. Atatürk'ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır. Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletine duyduğu derin sevgiyi anlamak için hayatında neler başarabildiğini bilmek gerekir. Onun içindir ki Atatürk'ün yaptıklarını okuyarak ne kadar büyük bir tarihi şahsiyet olduğunu öğrenmek ve çocuklarımıza öğretmek gerekir. Elbette her fani gibi devletimizin kurucusu yüce Atatürk de 84 yıl evvel hayata gözlerini yummuştur. Fakat Atatürk ve cumhuriyet düşmanları bilmelidir ki, geride bıraktığı hatıralar ve bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti ebedi yaşayacaktır. Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bu güne birlik ve beraberliğimize karşı şer odakları çeşitli projeler sahnelese de Türk milleti kurucu değerlere sonuna kadar bağlı kalacaktır. Bu düşüncelerle, ölümünün 84. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, kurucu kahramanlarımıza, tüm aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220