Kabe’ye hakaret provokasyondur

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Boğaziçi Üniversitesi kampusünde 5 öğrenci tarafından Kabe resminin yerlere serilmesine tepki gösterdi. Genç, “Hangi dine ve hangi inanca ait olursa kutsal değerlere hakeret asla kabul edelimez ve bu durum ifade özgürlüğüyle hiçbir şekilde bağdaşmaz” diyerek şu ifadeler yer verdi: “İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi bahçesinde LGBT’li 4-5 öğrencinin en kutsalımız olan Kabe’mize yaptıkları ağır hakaret kabul edilemez. Bu eylem 4-5 öğrenciyle de sınırlı tutulamaz.

Sapkın bir dünyaları olduğu gözlenen bu öğrencilerin Müslümanların Kıblesi ile ne sorunları olabilir? Neden insanımızın en kutsalını hedef aldılar? Atanan Rektörü istememenin Kabe ile ne ilişkisi olabilir? Bütün bu sorunların tek bir cevabı vardır. Bunlar kullanılan birer provokatördür ve toplumun sinir uçlarıyla oynayıp farklı şeyler hedeflemektedirler. Ancak bunu başaramayacaklar.

Türkiye daha önce örneğini yaşadığı dışardan organize edilen yeni bir GEZİ’ye izin vermeyecektir. GEZİ eyleminde ‘mesele 3-5 ağaç meselesi değil, hâlâ anlamadın mı?’ mesajlarıyla eyleme davet edenler şimdi ‘melese rektör meselesi değil hâlâ anlamadın mı?’ ifadeleriyle mesajlaşıyorlar. Türkiye bu yeni oyuna gelmeyecek ve izin vermeyecektir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
gençağa 3 yıl önce

iyide Kâbe den pasta maketi yapıp onu sonradan kesip yemek hakaret değil mi? Nasıl değerlendireceksin bunu? o zaman neredeydin? bırakın bu provokatö söylemleri artık gerçeklerle yüzleşin buldunuz bir bahane.ifGünebakış Trabzon Haber