Kubilay Çiçek “Vatandaş Söylem Değil ,Proje İstiyor"

Kubilay Çiçek yaptığı açıklamada “Vatandaşlarımız artık popülist siyasi söylemler değil, yarınlara dair proje ve fikirler duymak istiyor.” Dedi.

SİYASETE YENİ BİR SOLUK GETİRİYORUZ

Çiçek “Deva Partisi olarak siyasete yeni bir soluk getirmeye devam ediyoruz. Daha önce Türk siyaset tarihinde görülmemiş bir şekilde, iktidara geldiğimizde ilk 90 ve 360 günde neler yapacağımızı, geniş araştırmalar ve ortak akıl ile ve ayrıca popülizmden uzak bir şekilde vatandaşlarımıza açıklıyoruz. İktidar partisi ve ortağı kısır siyasi tartışmalar üzerinden gündemi meşgul edip, oy devşirme uğraşındayken, biz Deva Partisi kadroları olarak laf değil iş, siyasi söylem değil proje üretiyoruz. Bu bağlamda eylem planlarımızdan Tarım Eylem Planını, Afet Eylem Planını, Sosyal Politikalar Eylem Planını önceki tarihlerde açıklamıştık. 4. Eylem Planımız olan ve Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Başkanlığımız tarafından hazırlanan “Yarınlara Atılım” eylem planımız da 27 Ekim’de açıklandı.

İktidar partisi üniversite öğrencilerini terörist diye yaftalarken biz, gençler lütfen başımıza icat çıkartın, başımıza yeni işler açın diyoruz. İktidar partisi sosyal medya mecralarını denetim altına almaya, hatta zaman zaman kapatmaya çalışırken biz kendi teknolojisini kendi markasıyla dünyaya ihrac eden bir ülke hayali kuruyoruz.

Biz Van’da EBA’ya ulaşamayan çocuğun, İzmir’de uluslararası tahsilat alamayan freelance çalışanın, Diyarbakır’da internete giremeyen gencin, Konya’da e-ihracat yapmak isteyen KOBİ’nin, Adana’da dijital tarım yapmak isteyen çiftçinin, Sinop’ta kripto parayla nasıl para kazanırım diyenlerinlerin dertlerine kulak veriyoruz.

Deva Partisi olarak, iktidar partisi ve ortağını, hamasetten, siyasi tartışmalarla ülke gündemini meşgul etmekten vazgeçip ülkemizin yarınlarına, gençlerine, teknolojik gelişmelere odaklanmaya davet ediyoruz. Kendileri bu konularda fikir üretemiyor veya liyakatli kardoları yoksa, buyursunlar biz çalışmasını yaptık ve ilan ettik, alsınlar uygulasınlar, memleketimiz fayda görsün. “ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220