Mehmet Salih Akyüz: Biz talimatları halktan alacağız

CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Mimar M. Salih Akyüz, belediye meclis üyesi adayları ile Fatih Mahallesi’nde seçim çalışmalarını sürdürüyor. 

Fatih Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlarla kucaklaşan CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı M. Salih Akyüz, insanların yanlış politikalarla ayrıştırıldığını söyledi. Trabzon insanının misafirperver, mert, vatanperver yapısı ile birbirine karşı saygı ve sevgisiyle Türkiye’de örnek bir yere sahip olduğunu belirten Akyüz, “Trabzon insanı koşullar ne olursa olsun özelliklerinden ödün vermez. Fakat insanımız geçim derdine düştü. Komşu komşunun derdi ile ilgilenemez hale geldi. Esnafımız veresiye defterlerini kaldırdı. İnsan ilişkilerimiz giderek bozuluyor. İnsanları siyasi politikalarla da ayrıştırdılar. Korku imparatorluğu yarattılar. Kimse sesini çıkarıp hakkını arayamaz hale geldi. Bu gidişi durduracağız. Değişim Trabzon’un göbeği olan Ortahisar’dan başlayacak” dedi. 

Yıllardır Trabzon’un üvey evlat muamelesi gördüğünü ifade eden Başkan Adayı Akyüz, “Trabzon her anlamda çevre illerden geri kalmıştır. İmar yapısı bozulmuş, trafiği alt üst edilmiş, yarım bırakılan ve karınca hızında ilerleyen dönüşüm projeleri nedeniyle çirkin bir görüntü oluşturulmuş, tarihi zenginliklerinin üzeri örtülmüş, yeşili ve denizinden faydalanılamamış bir şehir haline getirilmiştir. Trabzon bu yönetim anlayışı ile artık yönetilmez. Yöneten kişilerin inisiyatif kullanamayacağı küçük ve basit bir şehir değildir Trabzon. Artık kaybedecek vaktimiz yok.  Biz talimatlarımızı yukarıdan değil, halktan alacağız” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber