Milletvekili CORA Milli Eğitim bakanlığı bütçe görüşmelerinde

Milletvekili CORA, Milli Eğitim bakanlığı bütçe görüşmelerinde Trabzon’un ihtiyacı olan eğitim yatırımlarını Bakan ÖZER’e iletti

ŞEHRİN TALEPLERİNİ TEK TEK SIRALADI

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) devam eden Plan ve Bütçe görüşmelerinde Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER’e Trabzon’daki eğitim yatırımları için şehrin taleplerini iletti.

Milli Eğitim Bakanlığının bütçe görüşmelerinde Trabzon’un Ortahisar ve Yomra ilçelerindeki okul ihtiyacını vurgulayan CORA, Tonya ilçesi İskenderli Mahallesi’ndeki Şehit Soner Yıldırım Çok Programlı Anadolu Lisesinin kapalı spor salonu talebini gündeme getirdi.

YOMRA’DA ARTAN ÖĞRENCİ SAYISI OKUL TALEBİNİ ARTTIRDI

Ortahisar ve Yomra’da okulların fiziki altyapısında sorunların olduğuna dikkat çeken Milletvekili CORA, Yomra’ya yoğun göç yaşandığını ve bununla birlikte artan öğrenci sayısından dolayı okul talebinin de arttığını söyledi.

CORA, “Yomra ilçemizde, sürekli göç alması ve hızlı nüfus artışına bağlı olarak öğrenci sayısı yıldan yıla artmaktadır. İlçemiz Kaşüstü Mahallesi Muratlı mevkiinde ilkokul binası yapımı noktası yatırım planı vardı ancak henüz somut bir adım atamadık. Kaşüstü’nde bulunan İlköğretim Okulu binası yeterli değildir, bunun yıkılarak yerine 24 derslik yeni okul binası yapılmasını istiyoruz. Derslik sayısı yetersiz olan Yomra Anadolu Lisesinin de yıkılıp yerine 24 derslik okul yapılmasını talep ediyoruz. İl Afet Müdürlüğü raporlarına göre kapatılan Maden Ortaokuluyla ilgili de AFAD müdürlüğüyle görüştük, gerekli tedbirleri almak üzere çalışma yapıyorlar. Burada yeniden eğitim öğretime devam edilmesini istiyoruz.” dedi.

ORTAHİSAR’DA BİRÇOK MAHALLENİN İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSE TALEBİ VAR

Ortahisar’da birçok mahallenin ilkokul, ortaokul ve lise ihtiyacı olduğunu da vurgulayan CORA, “Aydınlıkevler'de bir anaokulu ve ilkokul ihtiyacı var. Çukurçayır'da da bir ortaokul, bir lise ihtiyacı var. Beşirli, nüfusu en kalabalık mahallelerimizden birisidir, burada bir ilkokula ihtiyacımız var. Ayrıca eski belde olan Yalıncak Mahallesi’nin de lise talebi var.” ifadelerini kullandı.

GENÇLERİMİZ KAPALI SPOR SALONU BEKLİYOR

Milletvekili CORA, son olarak Tonya İskenderli Mahallesi Şehit Soner Yıldırım Çok Programlı Anadolu Lisesinin kapalı spor salonu ihtiyacını gündeme getirdi. Okulun önünde çok geniş bir arazinin olduğunu ifade eden CORA, “Gençlerimizin, oradaki öğrencilerimizin bizden bir kapalı spor salonu talepleri vardır. Bu hususlarda Değerli Bakanımın özellikle ilgili olduğunu biliyorum, yardımlarınızı bekliyorum.” şeklinde konuştu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220