MUHTAR KADAR DEĞERİMİZ YOK

-KANSIZOĞLU’BELEDİYE BAŞKANI VE MUHTARLARA VERİLEN ÜCRETSİZ SİLAH RUHSATI İL GENEL MECLİS ÜYELERİNEDE VERİLMELİ’

RİZE-İl Genel Meclisi eski Üyesi Hasan Kansızoğlu Belediye Başkanı ve Muhtarlara tanınan ücretsiz silah ruhsat hakkının İl Genel Meclis üyelerine de tanınmasını Cumhurbaşkanından istedi.

Silah taşıma ruhsatlarının Belediye Başkanı ve Muhtarlara Cumhurbaşkanı tarafından belirlenen bir uygulama ile ücretsiz olduğunu söyleyen Rize İl Genel Meclisinin eski Üyesi Hasan Kansızoğlu yaptığı açıklamada aynı haktan İl Genel Meclis Üyeleri de yararlanmalı diyerek şunları söyledi ’bizde seçimle görev yapmış insanlarız. Muhtarların en büyük yardımcısı biziz. Muhtarların işini biz görürüz ama Ruhsat almada Muhtarlar bizden daha avantajlı. Belediye Başkanı ve Muhtar gibi bizde seçilerek görev yaptık. Bizim bir değerimiz yok mu? Belediye Başkanı ve Muhtarlara ayrıcalık tanınmış ve görev sonrasında silah taşıma ruhsatlarından da ücret alınmayacak. Bizde seçilerek bu millete hizmet ettik, üstelik Muhtar yalnız Köyünden veya Mahallesinden sorumluyken biz bir İlçeden sorumlu olduk. Yani o ilçenin bütün köylerine hizmet ettik. Bugün halen Muhtarlık yapmayan eski Muhtarlara uygulanan uygulama bence eksiktir. Cumhurbaşkanımız bizi unutmamalı.

Belediye Başkanı ve Muhtarlar nasıl ücretsiz ruhsatlarını yenileyebiliyorsa görevde olmayan eski İl Genel Meclis Üyeleri de ücretsiz bu haktan faydalanmalıdır. İl Genel Meclis Üyeleri göz ardı edilmemeli ve taşıma ruhsatları Belediye Başkanı ve Muhtarlar gibi ücretsiz olmalıdır, Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz’dedi.

İSMET KÖSOĞLU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber