ÖĞRETMEN DEĞER KATAR
AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Köseoğlu, öğretmenin sadece öğretmediğini, kendisine verilen ders kitaplarını öğrencilerine aktarmadığını, öğretmenin aynı zamanda öğrenciye değer aktardığını ve geleceğe hazırladığını belirtti.
"24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Milletvekili Köseoğlu, öğretmenlerin cömertçe sunduğu sevgi ve bilgi hazinelerinin kişiliklere ve insani münasebetlere ömür boyunca zenginlik kattığını vurguladı.
Milletvekili Köseoğlu, Türkiye'nin bugünlere öğretmenlerin unutulmaz çabaları sayesinde zorlukların üstesinden geldiğine ve kalkınma yolunda önemli mesafeler aldığına dikkati çekerek, “Türkiye bugün dünyanın saygın ve güçlü devletlerinden biri haline gelmiş ise bunun en önemli paylarından biri, hiç şüphesiz, fedakar, cefakar öğretmenlerimize aittir. Bu anlamda geleceğimize ilişkin hedeflerimize de ulaşabilmemiz adına yine en büyük görev, öğretmenlerimize düşüyor. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında ve 2053, 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin yüksek katkıları ile yetiştirecekleri özgür düşünceli, nitelikli, eğitimli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacağına inancımız tamdır. Bu kutsal görevi icra eden öğretmenlerimize hak ve iyileştirmeleri ile eğitim alanında Cumhuriyet tarihimizin en köklü, en kapsamlı, en farklı yatırımları hükümetlerimiz döneminde gerçekleştirildi. Bu dönemler içinde hazırlanan her bütçede eğitime ayrılan pay, diğer tüm kalemlerin üzerinde olurken, öğretmenlerimizin de özlük haklarında ve gelirlerinde ciddi iyileştirmeler yapılmış, yapılmaya da devam etmektedir.” ifadelerine yer verdi.
MİLLETİMİZİN ÖĞRETMENE İNANCI TAMDIR
Öğretmenin sadece öğretmediğini ayrıca öğrenciye değer aktardığını da kaydeden Köseoğlu, şunları söyledi: "Öğretmen sadece öğretmiyor, sadece kendisine verilen ders kitaplarını öğrencilerine aktarmıyor. Öğretmen aynı zamanda öğrenciye değer aktarıyor ve geleceğe hazırlıyor. Öğrencilerinin ruhsal ve bedensel sağlıklarını ön planda tutan, mesleğini ahlaklı bir fert ve toplum hedefiyle icra eden öğretmenlerimiz inanıyorum ki, bundan sonra da farklı düşüncelere daima saygı duyan ve tam demokrasiye içtenlikle sahip çıkan nesiller yetiştirecektir. Dünyada hak ettiğimiz güç ve itibarı elde etmemiz için 'üretim-bilgi' temelli ekonomik yapının gerekliliğini idrak eden öğretmenlerimiz, 'araştırma-öğrenme-uygulama' temelli eğitim sistemini hayat geçirerek ülkemizin kalkınmasında öncü bir rol oynayacaklardır. Milletimizin her bir ferdinin öğretmenlerimize olan sevgisi, saygısı ve inancı tamdır. Öğretmenler Günü vesilesiyle öğretmenlerimize bir kez daha şükran ve minnet duygularımı sunuyorum. Şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete göç eden bütün öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum. Bu mesleği uzun yıllar fedakarca sürdürdükten sonra emekli olmuş öğretmenlerimize de sıhhat ve afiyetler diliyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber