Ortahisar’da Geleneksel Çocuk Oyunları Yaşatılacak.

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ortahisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile ’Geleneksel Çocuk Oyunları’ şenliği düzenleniyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Kurt, Milli Eğitim Şube Müdürü Emrah Koşar, Okul oyunları koordinatör beden eğitimi öğertmeni Yaşar Bayram, Tolga Çolak, Murat Uruçoğlu katıldı.

Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının yeniden hayata kazandırılması gerektiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, "Bizim geleneksel bir çok oyunumuz var. Teknolojinin gelişmesiyle beraber bu tür oyunlar unutulmaya başlandı. Çocuklarımız geleneksel oyunlardan çok cep telefonu, tablet ve bilgisayar oyunlarını oynuyor. Çocuklarımızı bu geleneksel oyunlarımızdan ihmal etmemiz gerekiyor. Geleneksel oyunlarımız çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Sokak oyunları kültürümüzün unutulmaması adına böyle güzel bir etkinliğin planlayan başta İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Ecvet Kurt olmak üzere Proje Koordinatörü Yaşar Bayram, Tolga Çolak, Murat Uruçoğlu öğretmenlerime ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Ortahisar’da şenliğe 32 ilkokul öğrencileri katılarak, yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca, puanlı hedef, çift kaleli can oyunlarda hünerlerini ortaya koyacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber