PTT'DEN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ'NE ÖZEL  ZARF VE DAMGA
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) 3 Aralık 2017 tarihinde “Dünya Engelliler Günü” konulu özel gün zarfını tedavüle sunacaktır. Söz konusu özel gün zarfı 3 TL bedelle PTT işyerlerinde, www.filateli.gov.tr adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunulacaktır. Aynı tarihte PTT Pul Müzesi Anafartalar Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 13 Ulus/ANKARA adresinde mesai saatleri içinde “Dünya Engelliler Günü 03.12.2017 ANKARA” ibareli özel gün zarfına ait özel tarih damgası kullandırılacaktır.
Birleşmiş Milletler’in (BM) engellilerin yaşam hakları doğrultusunda kabul edilmiş kararları ve BM Engelli Hakları Sözleşmesi bulunmaktadır. Sözleşmenin amacı, “Engellilerin tüm insan hak ve temel özgürlüklerinden tam ve eşit şekilde yararlanmasını teşvik etmek, korumak ve sağlamak, doğuştan sahip oldukları onura saygıyı güçlendirmek” olarak ifade edilmektedir. Dünya Engelliler Günü ise 1992’de BM kararıyla 3 Aralık olarak ilan edilmiştir. Günün amacı, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, bu sorunlarla ilgili halkı bilinçlendirmek olarak özetlenmektedir.
Hayatın her alanına dokunan PTT A.Ş.’nin engelli bireylerin yaşamını kolaylaştıracak çeşitli hizmetleri bulunmaktadır. Bununla birlikte Şirket, sosyal sorumluluk bilinciyle engelli vatandaşlarla ilgili özel gün ve etkinliklere hassasiyet göstermektedir. 3 Aralık’ta özel gün zarfı tedavüle sunulması ve özel tarih damgası kullandırılması, PTT A.Ş.’nin Dünya Engelliler Günü çerçevesindeki uygulamalarından biridir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber