SUNGUROĞLU, YANBOLU VADİSİ İÇİN PROJESİNİ AÇIKLADI


 
Saadet Partisi Arsin Belediye Başkan Adayı Ramis Sunguroğlu, ‘Arsin Yanbolu Vadisi Piknik Ve Konaklama Tesisi Projesi’ni açıkladı.
Başkan Adayı Sunguroğlu, ‘Arsin Yanbolu Vadisi Piknik Ve Konaklama Tesisi Projesi’ne ilişkin açıklamada son yıllarda ilçenin, Körfez ülkelerinden bölgeye gelen Arap turizminde önemli uğrak noktalarından biri haline geldiğini belirtti.

ÇÖP DEĞİL, TURİZM VADİSİ YAPACAĞIZ

Yanbolu Vadisi’ni çöp değil, turizm vadisi yapacaklarını ekleyen Sunguroğlu, “Biz Yanbolu Vadisi’ni turizm vadisi olarak geliştirmeyi planladık. Yanbolu’dan Santa Harabelerine kadar piknik ve konaklama tesisleriyle güzel bir mesire alanına çevireceğiz. Arsin’imizin Gümüşhane’ye bağlantı güzergahını Karadeniz’in cazibe merkezi haline getirerek, yerli ve yabancı (Arap) turistleri ilçemize çekerek turizm noktasında bölgenin odak noktası olacağız. Büyükşehir meclisi encümen kararıyla onaylanan Yanbolu Vadisi çöp yeri, STK tarafından idari mahkemeye verilmiştir. Takipçisi olup çöp vadisi değil, turizm vadisi yapacağız.” dedi.

Aynı zamanda Arsin’de turizmin gelişmesi ve çeşitlendirilmesi için çeşitli çalışmalar yapacaklarını işaret eden Sunguroğlu, sahil bölgesinde yoğunlaşan turizmin, Yanbolu’dan Santa Harabelerine doğru geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber