Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan KURU TÜRK’ÜN ASRA VURAN İRADESİ UNUTULMAMALIDIR

Mersin’ dede kamu binası olan Polis evine yapılan canlı bombalı saldırı Türk devletine karşı yapılmaktadır. Türk milletinin varlığına kastedenlerle kökü dışarıda olan figüranların oyunlarının tekrar sahnelenmesi olmuştur. O halde, demokrasi havarilerinin hangi gözlükle baktıklarını Kamu Çalışanları bilmek istemektedir?

Milletin hizmetinde olan Kamu çalışanları olarak saldırıyı yapanların, azmettirenlerin ve destekleyenlerin hukukun önünde hesap vermesini TÜRKAV olarak buradan ifade ediyoruz. Ve şiddetle, nefretle kınıyoruz.

TÜRKAV ifade etmektedir ki; Türkiye, demokrasinin kurum ve kurallarıyla varlığının olduğu, çağdaş, uygar bir devlettir. Ancak, Türk milletine hizmet sunan kamu binalarına ve hizmeti yerine getiren Kamu görevlilerine karşı terörü yapan teröristlerin sözcülüğünü yapmak hangi demokrasilerde yer almaktadır? Herkesin Anayasal sistem içinde, kurum ve kurallarına uyması zorunluluğu vardır. Teröre şehit veren Kamu Çalışanları adına TÜRKAV taraftır. Demokrasiden yana taraftır. Anayasal sistemden yana taraftır. Hukukun üstünlüğünden yana taraftır.

Millet varlığına, vatanına, istiklal ve istikbaline karşı duranların karanlık senaryolarını parçalamış Türk milletinin ateşle imtihan edildiği zamanda da, ATATÜRK’ ün cesareti, feraseti, dehası ve asra damga vuran iradesi unutulmamalıdır.

Dün öyle olmuştur, bu günde öyle olacaktır… Alçakça saldırıda şehit olan Kamu Görevlisine Allah’ tan rahmet, ailesine, Türk Milletine başsağlığı ve yaralananlara da acil şifa diliyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber