Haçkalı Hoca Hazretleri anılacak

Bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek anma merasiminde programın ilk etabı Haçka Yaylası’nda bulunan Haçkalı Hoca Camii’nde saat 10.00’da başlayacak. Kur’an tilaveti ve çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği camii içi programın ardından saat 13.00’de camii dışı programına start verilecek. Program çerçevesinde Kur’an-ı Kerim tilaveti, tasavvuf musikisi, mehteran konseri icra edilecek. Ayrıca katılımcılara pilav-ayran ikramı yapılacak.

Trabzon’dan programa katılmak isteyenler için Büyükşehir Belediyesi otobüsleri 29 Temmuz Pazar günü 09.00’da Sahil peronundan Haçka Yaylası’na hareket edecek. Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların 27 Temmuz Cuma akşamına kadar Büyükşehir Belediyesi binasında bulunan Ulaşım Kart Biriminden biletlerini temin etmeleri gerekiyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, tüm vatandaşları Pazar günü düzenlenecek etkinlikler için Hakça Yaylası’na davet etti. Gümrükçüoğlu, “Bu anlamlı günde Haçkalı Hoca Baba Hazretlerini hep birlikte anacağız. Milli ve manevi değerlerimize layık bir anma töreni düzenleyeceğiz” diye konuştu.

  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1