Resül Dinçer “Düz Dara” Basın Bülteni:

 Müziğe başlamadan önce şiirler yazan yorumcu 2004 yılında müziğe başladı. İlk konserini  Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde verdi.  2008 yılında Grup Melankolik ve 2009 yılında Grup Yankılı Düşler gruplarında yer aldı. 2011 yılında Brtv’de müziğin ritmi adlı programda Uğur Duman ile 6 bölüm birlikte yapımcılık ve sunuculuk yaptı . Resül Dinçer, sözü ve müziği kendisine, aranjeleri Mustafa Arapoğlu’na ait olan “Düz Dara” adlı Pop Rock Tarzında ilk  Ep çalışmasını, Fono Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda yayımladı.

Ep’nin ilk  videosu “Duman” adlı şarkıya Kocaeli- Gebze Darıca Limanında , Göksel Tuzun yönetmenliğinde çekildi.

Ep’de  yer alan şarkılar:

Duman isimli şarkısında  yaşadığı aşkı kitlesel olarak tekilden genele izlediği bir yolla, yaşamın içindeki pandemi sürecine de

değinen yorumcu insanların yaşadığı korkularına ve kayıpların ortak olarak bu eseriyle çok güzel bir şekilde ifade ediyor.

Düz Dara  şarkısında, hayatı ve hayatın zorluklarını, insanların yaşadığı acıları genel bir perspektifle dile getiriyor.

Tepetaklak şarkısında, söz verilmiş ve yarım bir hikayeye dönmüş bireysel bir aşkın nasıl tepetaklak olduğunu,

Bir Yalnızlık Şarkısında, yılların çabuk geçmesine gem vurarak hem hayallerin hem bir aşk özlemini kendi tarzıyla ifade ediyor…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber