banner237
banner238

AK Parti'de Ankara ve İzmir dahil 48 ilin daha adayı belli oldu! İşte tam liste

Ankara'da Turgut Altınok, İzmir'de Hamza Dağ, Sakarya'da ise Yusuf Alemdar aday oldu. İşte açıklanan tüm isimler...
31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde Ak Parti'de hazırlıklar tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Ticaret Odası Congresium'da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda partisinin belediye başkan adaylarını açıkladı.

İşte Erdoğan'ın açıkladığı isimler;

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir
Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ziya Polat
Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay
Ağrı Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Aydın
Aksaray Belediye Başkan Adayı Enver Dinçer
Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık
Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü
Ardahan Belediye Başkan Adayı Yunus Baydar
Batman Belediye Başkan Adayı Adil Sebati Ceylan
Bayburt Belediye Başkan Adayı Mete Memiş
Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman
Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol
Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek
Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halis Bilden
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin
Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen
Hakkari Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez
Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk
Iğdır Belediye Başkan Adayı Ülkü Öcal
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel
Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya
Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç
Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı
Kırşehir Belediye Başkan Adayı Osman Arslan
Kilis Belediye Başkan Adayı Reşit Polat
Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uğur İbrahim Altay
Kütahya Belediye Başkan Adayı Kamil Saraçoğlu
Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er
Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin
Muş Belediye Başkan Adayı Feyat Asya
Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Savran
Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar
Siirt Belediye Başkan Adayı Ekrem Olğaç
Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül
Şırnak Belediye Başkan Adayı Mehmet Yarka
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç
Tunceli Belediye Başkan Adayı Erkan Eroğlu
Uşak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın
Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas
Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse
Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok
"ADAYLARIMIZI ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM"
Erdoğan'ın kürsüden yaptığı konuşmadan satır başları şu şekilde; "7 Ocak'ta İstanbul'da 26 büyükşehir ve il belediye başkan adayımızın isimlerini paylaştık. Bugün de büyükşehirlerimizin diğer kalanlarını açıklıyoruz. Adaylarımızı şimdiden tebrik ediyor, kendilerine seçim çalışmalarında ve daha sonrasında şehirlerimize verecekleri hizmetlerde başarılar diliyorum. Böylece Cumhur İttifakı'ndaki MHP adaylarını destekleyeceğimiz 7 vilayetimiz dışındaki tüm belediye başkan adaylarını ilan etmiş bulunuyoruz. İstanbul'dan başlayarak ilçe adaylarımızı da tanıtacağız. Bunu kısa sürede tamamlayacağız.

"30 OCAK'TA SEÇİM BEYANNAMEMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ"
Hedefimiz Cumhur İttifakı'nda olan şehirleri tekrar ezici bir oranla kazanmak ve muhalefetin elindeki şehirleri gerçek belediyecilikle tanıştırmaktır. Bunun için kendini şehirlerine adayacak belediye başkan adayları ile seçimlere hazırlanıyoruz. İnşallah 30 Ocak'ta da seçim beyannamemizi milletimizin takdirine sunacağız. Aday listelerinin en geç 20 Şubat'ta seçim kuruluna verilmesi gerekiyor. Niyetimiz 20 Şubat'a kalmadan adaylar konusundaki tüm hazırlıkları bitirerek seçim kampanyasına yoğunlaşmaktır.
"2024 YILINDA ZİRVEYE ÇIKACAĞIZ"
1994'te İstanbul'da başladığımız belediyeler vasıtasıyla halka yolculuğumuz, Türkiye Yüzyılı'na adım attığımız 2024'te zirveye çıkarmak istiyoruz. Rüştümüzü ilk ispat ettiğimiz yeri güçlü tutmak zorundayız. Aşkla, azimle kararlılıkla çalışacak ve farkımızı ortaya koyacağız. Biz asla şehirlerine ve orada yaşayan insanlara hiçbir şey vermedikleri halde koltuklarını koruma derdine düşenlerden olmadık, olmayacağız. Biz hep yüreğimizdeki muhabbetle, emeğimizle milletimizin kalbine girenlerden olduk. Her kim belediye başkanlığı, milletvekilliği dahil; siyasette gelinen makamlara bu gözle bakmıyorsa AK Parti onun için doğru bir kapı değildir. Başka türlü bir siyaset anlayışını tasvip edemeyiz. Bugüne kadar milletimizin karşısına hepi bu şekilde çıktık. Ülkemizi bugünkü seviyesine bu şekilde getirdik. Geçtiğimiz mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimlerini Cumhur İttifakı'ndaki ortaklarımızla beraber bu şekilde kazandık.

"ŞEHİRLERİMİZE ESER VERMEYE, MİLLETİMİZE HİZMET ETMEYE TALİBİZ"
31 Mart'ta Türkiye Yüzyılı'nın ilk Mahalli İdareler Seçimi'nde belediyeleri yönetme sorumluluğunu bu şekilde üstleneceğiz. 31 Mart'ta bir kez daha şehirlerimize eser vermeye, milletimize hizmet etmeye talibiz. Türkiye Yüzyılı'na adım attık. Bu tarihi süreçte ülke olarak zorlu sınamalardan geçiyoruz. Bir yandan 10 yılı aşkın süredir kaos çıkararak, darbe teşebbüsünde bulunarak ülkemize diz çöktürmek isteyenlerin saldırıları kesintisiz sürüyor. Ülkemize bedel ödetmeye çalıştılar. FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpası ve 15 Temmuz darbe girişimiyle ülkemizi teslim almaya çalıştılar. PKK'yı kullanarak mahalleleri işgal etmeye çalıştılar Güvenlik güçleri onları açtıkları çukura gömünce bedel ödetmeye kalkıştılar. Başımıza gelen hiçbir hadise bu tablodan bağımsız değildir.

"BİZİ VE ÜLKEMİZİ TESLİM ALAMAYACAKLAR"
Bunlar ne Türk milletini ne de onun bir evladı olarak bizi tanıyorlar. Bize asla geri adım attıramayacaklardır. Bizi yolumuzdan kesinlikle döndüremeyeceklerdir. Bizi ve ülkemizi teslim alamayacaklardır. Bunu onlara öğreteceğiz. Bir tarafta emperyalistler varken diğer tarafta bunların piyonluğunu yapan sivil çevreler ile 5. kol unsurları var. Bunlar kimi zaman gönüllü kimi zaman hasetlerinden dolayı emperyalistlere hizmet veriyorlar. Esen rüzgara göre yön değiştiren, hiçbir kırmızı çizgisi olmayan kifayetsiz muhterislerle karşı karşıyayız.
"CHP EMPERYALİSTLERİN KOÇ BAŞLIĞINA SOYUNMUŞ DURUMDA"
CHP, mevcut yönetim altında emperyalistlerin koç başlığına soyunmuş durumdadır. DEM'lilerle yaptığı iş birliği bu kirli oyunun en son sahnesidir. Gerçi bunların ilişkileri gizli saklı devam ediyorlardı. Birliklerini artık iyice faaş ettiler. Kandil uzantılarının altına kırmızı halı sererek, Atatürk resimlerini ortadan kaldırarak işbirliklerini aleni bir biçimde gösteriyorlar. Özgür efendi, daha "Bismillah" demeden iradesini terör örgütü destekçilerine teslim etti. Bu iki parti ülkenin ve milletin aleyhine ne varsa birlikte hareket ediyor, lehine ne varsa birlikte karşı çıkıyorlar. CHP yönetimi bunlar olmadan adım atamıyor.

"ÖZGÜR EFENDİYİ DE VESAYETTEN KURTARIP ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ"
Son aylarda giderek sıklaşan 28 Şubatvari provokasyonlar da aynı oyunun bir parçasıdır. Hırsları boylarını aşanların, milletin bekasını hiçe sayarak içinde yer aldıkları bu kirli senaryolar eski Türkiye'de belki işe yarıyordur. Ama milletimizin bunlara karnı artık tok. Özgür efendiyi de vesayetten kurtarıp özgürleştireceğiz. Terör örgütünün DEM'ini de hak ettiği yalnızlığa iteceğiz. Parlamentoda birisi çıkmış, benim grup başkanvekili Leyla Hanım'a bayrağımıza saldırdığına dair ifade de bulunmuş. AK Parti'nin hiçbir ferdi, bayrağa "kağıt parçası" demez. Hiçbir ferdi "paçavra" demez. O sizin cibilliyetinizde var. Ve ortağı olduğunuz partinin cibilliyetinde var."

7 OCAK'TA İSTANBUL DAHİL 26 İLİN ADAYLARI AÇIKLANMIŞTI
Erdoğan, 7 Ocak'ta Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda İstanbul başta olmak üzere 26 ilin adaylarını açıklanmıştı. İstanbul'da Murat Kurum, Kocaeli'de Tahir Büyükakın, Eskişehir'de Milletvekili Nebi Hatipoğlu, Bursa'da mevcut belediye başkanı Alinur Aktaş, Denizli'de mevcut belediye başkanı Osman Zolan, Balıkesir'de mevcut belediye başkanı Yücel Yılmaz, Aydın'da Milletvekili Mustafa Savaş, Samsun'da Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Erzurum'da mevcut belediye başkanı Mehmet Sekmen, Muğla'da Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Ordu'da ise Mehmet Hilmi Güler aday olmuştu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber