AKÇAABAT’TA SOYLU RÜZGARI ESTİ

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’ ya Akçaabat’ta yaptığı mitingde Ak Parti İl Başkanı Haydar Revi, Ak Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Ak Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Ak Parti Akçaabat Belediye Başkan adayı Osman Nuri Ekim, MHP Akçaabat İlçe Başkanı Adem Çelik, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Satu Şahin, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Çavuş, gibi birçok isim eşlik etti.

Mitingde konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, birlik ve beraberlik mesajı vererek “ Beş dönem boyunca bana oylarınızla destek oldunuz. 25 senedir burada Belediye Başkanlığı yapıyorum. Zor şartlarda Belediye Başkanı oldum. Bu belediye iflah olmaz denilen noktada başladım. Aradan geçen sürede çok önemli işler yapıldı. Sizlere hizmet etme şerefini bahşettiniz. Yapılacak çok iş var, önemli projelerimiz var. Sürdürülecek projelerimiz var. Onun için, bu yönetimi benim bu güne kadar aldığım getirdiğim bayrağı bundan sonra sağlam ellere teslim etmek istiyorum. Akçaabat Belediye Başkan adayımız Osman Nuri Ekim ile hem meclis üyemiz olarak hem de belediye başkan yardımcımız olarak toplam 5 sene birlikte çalıştık. Bu süre içinde çok ehliyetli biri olduğunu ben gördüm. Genç bir arkadaşımız, dinamik bir arkadaşımız. Çağı yorumlayan, çağa uygun işler yapabilecek kapasiteye sahip arkadaşımız” dedi.

Akçaabat Belediye Başkan adayı Osman Nuri Ekim, “Akçaabat 123 bin nüfusuyla bölgemizin en büyük ilçelerinden biridir. Hayalini kurduğum hedef ve projeler doğrultusunda ortak akılla sizlerle beraber güzel ilçemizi yönetmeye talibim. Bunun için adayım ve sizlerin desteğini bekliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımın şahsımı işaret ettikten sonra yaklaşık 1,5 aydır yağmur çamur demeden alandayız. Talip olduğumuz görevin, omuzlarımızda ki yükün farkındayız. Gönül Belediyeciliğini ön plana çıkartarak tüm hemşerilerimizle beraber hizmetinizde olacağız. Çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmayacağız. ” şeklinde konuştu.

Ak Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, “Akçaabat ve Ortahisar ile ayrılamayacak bir parça oldu. Akçaabat’a başka vizyon ile bakmamız lazım. Büyükşehir vizyonuyla Akçaabat’ı değerlendirmemiz lazım. Eğer biz Trabzon’da ulaşım sorununu çözeceksek buradan başlamalıyız. Akçaabat’tan ayrı düşünemeyiz. Dolmuş, Toplu taşıma düzenine çeki düzen vereceksek bunu sadece Ortahisar’da değil, Akçaabat’ta başlamalıyız.” İfadelerini kullandı.

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ise Akçaabat’ta düzenlediği mitinde yaptığı açıklamada “Cumhur İttifakı’nın güçlü bir şekilde milletin yanında bulunmasının bir anlamı var. Bu ülkeyi kendi değerlerinden darbelerle uzaklaştırmak istediler. On yıllardan beri bu milletin yakasından hiç düşmediler. Bizim önümüzü kesmek istediler. Yapamazsınız dediler. Akşam ezanının hürmetine söylüyorum benim milletim muktedirdir. Bize son altı yedi yıldır ülkemize patinaj yaptırmak istiyorlar. İstikametimizi değiştirmeden güçlü adımlar atıyoruz. IMF’ye borcumuzu ödedik diye hesap sormak istiyorlar. Gezi olaylarında faiz 3,5’du. Türkiye tam gaz ileri giderken, önünü kesmek istediler. Büyük hava limanları, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yapamazsınız dediler, yaptık ne oldu? Bölünmüş yollar, atak helikopterleri, bölünmüş yollar yapamazsınız dediler, yaptık ne oldu? Amerika öyle talimat vermiş ki Afrin’e giremeyecekmişiz. Girdik, ne oldu. Türkiye eski Türkiye değil. Ufak tefek eksiklerimizden dolayı üzerimize gelebilirler. Bu kolay değil. Irak ve İran ile bir araya geldik ve Amerika’nın oyununu bozduk. Nereden gelirse gelsin, biz buradayken kimsenin oyununa müsaade etmeyiz. Bana çok kızıyorlar neymiş çok sert konuşuyormuşum. Apo serbest kalsın diye yürüyüş yapacaklardı, ‘Yürütürsek adam değiliz’ dedik. Yanlış mı dedik. Biz onların belediyelerini görevden aldık. Murat Bey Van’da kayyum belediyesindeyken, sesleri çıkmadı. Biz onlara öyle belgeler gönderdik ki, seslerini çıkaramadılar. Yurt dışında da anlattık, ‘Yıllardan beri teröre finansman sağlayan belediyeler sizin ülkenizde olsa siz izin verir misiniz?’ dedik. ‘Hayır’ dediler. Biz de izin vermedik. Eğer okul önlerinde uyuşturucu satan varsa ‘Ayaklarını kırın’ dedik. Ne oldu, yanlış mı dedik. Saldırı sadece terör saldırısı olmaz. Kültür saldırısı var, ailelerin adetlerine saldırı var. Büyük bir mücadele ortaya koyduk. Cumhuriyet tarihlerinin en büyük uyuşturucu operasyonlarını gerçekleştirdik. 2018’de tarihimizin en büyük tefeci operasyonlarını yaptık.” Şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber