banner128
banner238

BAŞKAN ZORLUOĞLU’NUN HIZINA YETİŞİLMİYOR 

“Soruna en yakın olan çözüme de en yakındır” anlayışını şiar edinen ve tüm çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Önce Ortahisar’a bağlı Fatih Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen, ardından da Akçaabat’a giderek temaslarda bulunan Başkan Zorluoğlu’nun temposuna yetişilmiyor. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman’ın da bir an olsun yalnız bırakmadığı Başkan Zorluoğlu’na ziyaretleri sırasında Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Erhan Nadir, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Hüseyin Altuntepe, AK Parti İl Yönetimi ve Gençlik Kolları üyeleri eşlik etti.

ESNAF VE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
Başkan Zorluoğlu, Akçaabat ziyaretleri kapsamında  Nefsipulathane Mahallesi Hamamçimeni Çarşısı’nda esnafa misafir oldu, sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. Daha sonra Dürbinar Mahallesi’ne giden Başkan Zorluoğlu, esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Samimi diyaloglarıyla herkesin kalbini kazanan Başkan Zorluoğlu, gittiği her yerde esnaf, vatandaşlar ve çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor. 

YILDIZLI-SÖĞÜTLÜ SAHİLİ ÇOK GÜZEL OLACAK 
Akçaabat’ın Trabzon’un metropol ilçelerinden bir tanesi olduğunu belirten Başkan Zorluoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak Akçaabat’a elimizden geldiğince destek verdik, vermeye devam ediyoruz. Ganita’yı yaptık, Akçaabat halkı şimdi Söğütlü ve Yıldızlı’nın Akçaabat’a kadar olan o güzel sahilinin düzenlenmesini arzu ediyorlar. Biz de orada çalışıyoruz. Yıldızlı ve Söğütlü sahili de en az Ganita kadar güzel olacak” dedi. 

AKÇAABAT HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK
Akçaabat merkezde de ilçe Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ile birlikte çalıştıklarını dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Cadde düzenlemeleri, doğal gaz, altyapı çalışmaları nedeniyle insanlarımız biraz yoruldu ama tamamlandıkça keyfini sürecekler. Büyükşehir olarak Akçaabat’ta güzel bir pazaryeri ve otopark yapıyoruz. Orada bir mesafe katettik. İnşallah bu yıl sonuna kadar tamamlandığında Akçaabat’a güzel hizmet verecek bir alana dönüşecek. Yine yeme içme mekanlarıyla ünlü Akçaabat’a daha çok turistin gelmesine yönelik  faaliyetlerimiz olacak. Çünkü Akçaabat her şeyin en güzeline layık” dedi. 

SEBAT GENÇLİK YÖNETİCİLERİNDEN DESTEK TEŞEKKÜRÜ
Başkan Zorluoğlu, ilçe ziyaretleri kapsamında Trabzon'un asırlık takımları arasında yer alan ve geçtiğimiz ay  3. Lig'e yükselen Akçaabat Sebat Gençlikspor’a ziyarette bulunarak, başarılarından dolayı tebrik etti. Sebat Gençlikspor yöneticileri, Başkan Zorluoğlu’nun 3. Lig yolunda kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını ve destek verdiğini belirterek teşekkür ettiler.

AKÇAABATLILAR VAKFI’NI ZİYARET ETTİ
Akçaabatlılar Vakfı’nı da ziyaret eden Zorluoğlu, Başkan Yaşar Erbaşaran ve Yönetim Kurulu ile buluştu. Vakıf çalışmalarıyla ilgili Başkan Zorluoğlu’nu bilgilendiren Erbaşaran, “Vakıf olarak muhacirlik yillarında Artvin’den Samsun’a kadar bölgedeki yaşananları anlatan ve 6 bölümden oluşan belgesel hazırlıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı da çalışmamıza destek verdi. Yakında galasını yapacağız” dedi. Çalışmayı çok anlamlı bulan Başkan Zorluoğlu, “O dönemlere ait elimizde yeterince belge yok. Çok anlamlı bir çalışmaya imza attınız. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol