banner128

BBP’den dönek sözlerine sert tepki – “Gündemde kalma çırpınışları”

Büyük Birlik Partisi Trabzon İl Başkanlığı yaptığı açıklama ile Saadet Partisi Araklı Belediyesi Eski Başkan Adayı Ümit Çebi’nin sözlerine tepki gösterdi.

BBP’den yapılan açıklamada “Saadet Partisi Araklı Belediyesi Eski Başkan Adayı Sayın Ümit Çebi’nin yerel bir gazeteye yaptığı “gereksiz ve laf olsun torba dolsun” tarzındaki açıklamayı siyasi ahlaka sığdıramıyor, esefle kınıyoruz. Partisinde hiçbir sıfatı olmadığı halde böyle bir açıklama yapmasını şahsının gündemde kalma çırpınışları olarak yorumlamaktayız. Bu tür mesnetsiz konuşmaların kişini kendi kişiliğini yansıttığını değerli kamuoyu gibi bizlerde bilmekteyiz. Saadet Partisi İl Başkanı Sayın Cevat Kurt’un bugün BBP İl Başkanı Yahya Aksu’yu iş yerinde ziyaret ederek dilediği özür için kendisine teşekkür ediyoruz. Sayın Ümit Çebi’yi dikkate almıyor ve cevap verme gereksiniminde dahi bulunmuyoruz. Saygılarımızla” ifadelerine yer verildi.

ÜMİR ÇEBİ NE DEMİŞTİ;

Saadet Partisi Araklı Belediyesi Eski Başkan Adayı Ümit Çebi, BBP’de yerel seçimler sonrasında kongreye gitmek isteyip bu istekleri kabul edilmediği için istifa eden 7 MKYK üyesi ile ilgili olarak, yaşanan istifanın BBP Genel Başkanı Mustafa Destici nedeniyle gerçekleştiğini söylemiş ve Destici’nin Milletvekili olmak uğruna partiyi bu duruma soktuğunu ima etmişti.

Çebi açıklamasında “Destici’nin ilkesi Milletvekili olmaktı. Siyasi döneklerin ilkesi kendi çıkarlarıdır. Onlar ilke deyince tilkilik anlarlar” ifadelerini kullanmıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1