Çebi: Lider Ülke Türkiye Dünyaya Örnek Oldu

AK Parti’nin iktidar olduğu günden itibaren mega projelerin faaliyete geçtiğini bundan Trabzon’un da önemli ölçüde faydalandığını belirten Çebi, “Koronavirüs pandemisi salgın Dünyayı esir alırken bir çok ülke, salgınla mücadelede Türkiye’yi örnek göstermekte ve Dünya sağlık Örgütü ülkemize övgüler dizmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Dünyanın hiç bir ülkesinde eşi benzeri görülmeyen yatırımlar hayata geçti.


Kimsenin hayal bile edemediği yatırmalar tek tek milletimizin hizmetin girdi. 2023 yolunda daha da büyük yatırımlar bizleri beklemektedir. Gelişmiş ülke, dev ülke dedikleri ülkeler bile bütün yatırımları askıya aldı. Oyun kuran ülke olan Türkiye’yi seyretmekle kaldılar. Ulaşamadıkları yerde fitne fesat üzerine politika üretmekle uğraştılar. Tarih bunlara çanak tutanları, moral verenleri, yan yana duranları asla unutmayacak.” dedi.


Pandemi sürecinde ihtiyaç sahiplerine önemli maddi destek sağlandığını da kaydeden Çebi, “50 milyar TL sadece sosyal destek paketi sağlandı. Dev sağlık kuruluşları otoyollar enerji yatırımları hizmete açıldı.” dedi.


Çebi, Trabzon’da Maçka tüneliyle birlikte Kanuni Bulvarı’nın da 2020 yılı içinde hizmete girdiğini belirtirken, Trabzon Şehir Hastanesinin de inşaatına başlandığını söyledi.
Çebi, hizmete giren yatırımların bazıları ve açılış tarihlerini şöyle sıraladı:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber