CHP RİZEDE HERGÜN SAHADA

İSMET KÖSOĞLU

CHP Rize İl Başkanlığı Rize’nin ilçelerinde üyelerinin parti yöneticileriyle buluşup fikir alışverişinde bulundukları danışma kurulu toplantılarını aralıksız devam ettiriyor. Kalkandere ilçesinde üçüncü toplantı yapıldı.

Yapılan toplantının ardından Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılım sağlayan yeni üyelerin rozetleri İl Başkanı Saltuk Deniz ve partili yöneticiler tarafından takdim edildi. Danışma kurulunda konuşan İl Başkanı Saltuk Deniz “Bir ülkenin itibarı işsizlik sayısıyla ilgilidir, sarayı kapatın ÇAYKUR işçilerine ve binlerce insana iş verin. ÇAYKUR bir kamu kuruluşudur, bir istihdam sorunu var, sosyal davranma, sosyal politika üretme sorunu var. Amacı budur zaten bunun. Bu amacına dönük ÇAYKUR’la ilgili üretilen tüm katma değerin Rize’de kalmasını sağlayacak şekilde davrandığımız zaman ÇAYKUR’da çalışan 9300 kişiye kadro da veririz, Rize’de ki işsizlik sorununu da çözeriz. Bu konuda çok iddialıyız, bu konudaki sözümüzü de her yerde söylüyoruz.

YÖNETİM KURULUNDA ÇİFTÇİ TEMSİLCİSİ DE OLMALI

Bugün ÇAYKUR’un yönetim kurulu üyesi kim? Ekrem Yüce. Ekrem Yüce kim? Adam hem Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı hem de ÇAYKUR’un yönetim kurulu üyesi. Biz şunu da söylüyoruz ÇAYKUR’un yönetim kurulunda ilçe temsilcileri de olmaları. ÇAYKUR sadece bürokratların yöneteceği ya da politikacıların yöneteceği bir kurum olmaktan kurtarmak zorundayız. İlçe temsilcisi de orada olacak, çiftçi temsilcisi de orada olacak. Onların ürünleri üzerinden bir fabrika işletiyorsanız o zaman onların da yönetimde olmasını sağlamak zorundayız.

BİR ÜLKENİN İTİBARI SARAYLA DEĞİL İŞSİZLİK SAYISIYLA İLGİLİDİR

2023 yılı için sarayın günlük harcamanı on sekiz milyona çıkacak. Aylık beş yüz kırk milyon. 9300 kişiyi altı ay daha fazla çalıştırdığınız zaman, üç ay sarayı çalıştırmayıp 9300 kişiye kadro vermiş oluyorsunuz. Demek ki sarayı bütünüyle kapatırsanız binlerce insana daha iş ve yatırım alanı yaratırsınız. Emekliye daha çok para verirsiniz, işçiye daha çok para verirsiniz. İtibardan ödün vermeyiz dedikleri için, itibardan ödün

vermiyorsun ama milleti de yoksulluğa, işsizliğe mahkûm ediyorsun. Bir ülkenin itibarı işsizlik sayısıyla ilgilidir. Bir ülkenin itibarı çalıştırdığı vatandaşlarıyla kurmuş olduğu ilişkidir. Vatandaşlarınız açlık sınırında yaşıyorsa, vatandaşlarınız borç içinde yüzüyorsa sizin ne itibarınız olacak ki. Hiçbir itibarınız olmaz. Bizim itibarımız vatandaşlarımızın itibarıyla aynı olacak. Çocukları aç yatmayacak, kendileri işsiz kalmayacaklar, borç içinde yaşamayacaklar. Böyle bir ülkeyi kurduğumuz zaman bizim en büyük itibarımız bu olacak” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220