banner237
banner238

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez  “Gençlerimizin kanı iktidarın üzerindedir. “

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, TBMM Genel Kurulu'nda İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uzay Mühendisliği bölümü öğrencisi Okan Bayram'ı andı. Suiçmez, yaptığı konuşmada gençlerin yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, hükümetin eğitim ve ekonomi politikalarını eleştirdi.

Suiçmez, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Siz uzaya bir Türk vatandaşını gönderip âdeta uzayı fethettik edasıyla caka satmaya devam edebilirsiniz, ben size utanmanızı tavsiye ediyorum. İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği bölümü mezunu olup bir kafede çalışmak zorunda kalan Okan Bayram adlı gencimiz intihar etti. Duydunuz mu? Acısını hissettiniz mi? İktidarın uyguladığı yüksek öğrenim ve ekonomik politikalar sayesinde artan enflasyon ve pahalılıktan ötürü gençlerimiz açlık ve yoksullukla boğuşmakta, intihar etmektedirler. İktidar, gençlerimizin sadece geleceklerini değil hayatlarını da çalmaktadır."

Suiçmez, gençlerin gelecek hayali kuramadığını belirterek şunları söyledi: "Elin roketiyle övüneceğinize kendi uzay roketlerimizi yapacak olan gençlerimizi istihdam edin. Onların hayallerini ve hayatlarını çalmaktan vazgeçin."

Suiçmez, Okan Bayram'a rahmet dileyerek, ailesine başsağlığı ve sabır temennisinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber