“Erdoğan belli siyasi ikballer için Türkiye’yi bile bile zifiri karanlığın içine attı”

Belli siyasi ikballer için, belli menfaatler için bunu kabul etti” dedi.

nereye evrileceğini, nasıl sonuçlar doğuracağını, bize sığınmacılar getireceğini, Ortadoğu’daki istikrarsızlığın Türkiye'ye neye mal olacağını biliyordu. Bunları görmek için çok aşırı zeki olmaya, çok öngörülü olmaya, çok uyanık olmaya ihtiyaç yok. O gün koltuğuna güçlü oturabilmek için, o gün birilerine yaranabilmek için böyle kararlar verdi ve bunları uyguladı, bunun yanında oldu. Suriye’nin iç karışıklığına, Libya'nın iç karışıklığına bizim hükümetimiz destek oldu, Irak'ın işgaline destek oldu AK Parti hükümeti. AK Parti bunlara destek olurken Müslümanlar öldürüldü ve bu ülkede ‘Ben muhafazakârım, Müslümanım’ diyen seçmen AK Parti'ye oy verdi yani Iraklının kanı, Suriyelinin kanı, Libyalının kanı bu iktidara bulaştı, bu iktidarın aracılığı ile ‘Ben Müslümanım, ben muhafazakarım’ diyen vatandaşımıza da bulaştı.

yıldıza karşı aşağılayıcı bir tavırda olmaz, onu yırtmaz, onu ayak altına almaz, onu yakmaz. Şimdi buna şuradan geleceğim;  yıl 1915 tehcir uygulanıyor Talat Paşa'nın hatıratlarında 1 milyon civarı Ermeninin Anadolu'dan tehcir edildiği yazıyor.

Bu insanlar büyük oranda Beyrut'a ve Suriye'ye gönderiliyor. Şimdi Suriye'den buraya gelenler bizim Müslüman din kardeşlerimiz mi, tırnak içinde söylüyorum,  yoksa o dönem gönderdiğimiz azınlık unsurlar mı bilemiyorum.

 “Hükümetin başka ülkelerin menfaatlerini değil Türkiye’nin menfaatlerini savunması lazım”

savunan, başka ülkelerin menfaatlerini güden değil kendi menfaatlerini koruyabilen, kendi menfaatleri uğruna bir siyaset yapan bir noktaya gelebilmesi lazım ama bu

hükümette bu mümkün değil. Ben bunu yapabilirim, ben bunu yapmak için siyaset yapıyorum zaten. Ben diyorum ki, ‘Bizim milletimiz, bizim devletimiz payelensin,  bu güçlensin,  bunun menfaatine işler olsun. Birileri, ‘Bana ne Suriye'den’ diyor ya mesele Suriye değil ki. Bana ne Amerika'dan, bana ne Rusya'dan diyebildiğimiz zaman bu işten kurtulacağız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber