banner238

İNSANLIK ADINA BU TESİSİ İSTİYORUZ

Eski bakan AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, AK Parti Trabzon Milletvekili Vehbi Koç ile AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve yönetimin katılım yaptığı buluşmada Hemşeri Dernek Başkanları Trabzon’a hasta yakınları için “HASTA KONUK EVİ” konuk yapılmasının şart olduğunu dile getirdiler

Trabzon’a sadece komşu illerden değil 12 ilden şifa bulmak için hemen hemen her gün bir hasta göçü olduğunu belirten hemşeri dernekleri başkanları “Biz bu tesisi hastane kapılarında araçlar içinde parklarda yatan ve inanılmaz mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız için istiyoruz. Trabzon’a gelen hastalarımızın yakınları sağlıklı bir ortamda kalsınlar ve tedavi sürecine katkı sağlasınlar. Ekonomik şartlar yüzünden hasta yakınlarının artık otel ve misafirhane de kalma şansları yok. Bu tesis insanlığa hizmet noktasında büyük bir ihtiyaca cevap verecektir” dediler.

Trabzon Bayburt Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Sadettin Okay, Trabzon Gümüşhaneliler Derneği Başkanvekili Şeref Kurt, Trabzon Giresunlular Derneği Başkanı Cemil Alpaslan ve Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi’nin bu konu ile ilgili taleplerini haklı ve yerinde bulan vekiller başkanlara teşekkür ederek kapsamlı bir çalışma yapacaklarını dile getirdiler.

Hemşeri Dernek başkanlarının hassasiyetine ve bu tür sosyal projelerle katkı sağlamalarını takdir ettiğini belirten AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu en kısa zamanda daha geniş katılımlı bir toplantı yapacaklarını ifade ederek, konunun takipçisi olacağını belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber