Kırsal mahallelerde Genç ile Aydın’a büyük destek

Cumhur İttifakı adayları Genç ile Aydın iftar sonrası Ortahisar ilçesinin Düzyurt, Akoluk, Kutlugün, Karlık, Tos ve Subaşı mahallelerini ziyaret ederek mahallelilerin istek ve sorunlarını dinledi. Başkan Adayları Genç ile Aydın’a AK Parti Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, MHP Ortahisar İlçe Başkanı Salih Akkoç ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. 
Vatandaşların büyük teveccühü ve ilgisiyle karşılaşan Genç ile Aydın kendilerine iletilen talep ve sorunların çözülmesi için yeni dönemde öncelikli olarak hareket edeceklerini dile getirdi. 
Genç ile Aydın mahallelerde karşılaştıkları çocuklarla sohbet ederek, oyuncak hediye etti. Mahallelerde yer alan esnaf, bakkal, çay ocağı, dükkânları da ziyaret eden Genç ile Aydın belediyenin hizmetleri ve yeni dönemde vatandaşların belediyeden beklentileriyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.  
 “HİÇBİR MAHALLEMİZİ İHMAL ETMEYECEĞİZ” 
AK Parti olarak kırsal mahallelerde başta ulaşım olmak üzere altyapı sorunlarının çözümü için ciddi bir yatırım yaptıklarına vurgu yapan Genç, “Trabzon’umuzdaki 536 mahallemizin tamamında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmet ve proje üreteceğiz. Merkezden uzakta bazı mahallelerimiz bugüne kadar hizmet ve projelerden yeterince istifade edememişti. Bu mahallelerimizi diğer mahallelerimizle aynı seviyeye getirmek için bir nevi pozitif ayrımcılık yapacağız. Özellikle ulaşım ve yol sorunlarını bütüncül bir yaklaşımla ele alıyoruz.  Asfaltlama yaparken; istinat duvarı, sanat yapıları, direnaj ve yağmur suyu kanallarını hiçbir şekilde ihmal etmiyoruz. Bazı mahallelerimizde nüfus yoğunluğu fazla olduğu için buralarda daha fazla proje üreteceğiz. Diğer yandan çeşitli nedenlerden dolayı ihmal edilmiş mahallelerimiz de var. Bunları da diğer mahallelerimizle eşit duruma getirmek en azından mevcut sorunlarını çözmek için bu mahallelerimize de ağırlık vereceğiz. Bugüne kadar Ortahisar’ımızda hiçbir mahallemizi ihmal etmedik, bundan sonra da 18 ilçemizin tamamında ihmal etmeyeceğiz.” dedi. 
“TARIM VE HAYVANCILIĞA DESTEK OLACAĞIZ”
Kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılığa destek olacağını kaydeden Başkan Adayı Genç, “Tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı kırsal mahallelerimizde vatandaşlarımızın üretim gücüne bir nebze de olsa katkı sunmak için birçok projeyi hayata geçireceğiz. Kırsal pazar yerleri, kırsal alan planlaması, kırsal altyapı, eko turizm alanlarını tespit edeceğiz. Diğer yandan atıl durumda olan tarım arazilerinin değerlendirilmesi için projeler geliştireceğiz. Hedefimiz şehrimizde işlenmeyen en ufak bir tarım arazisinin kalmaması. Böylece tarımsal üretim gücümüzü artıracağız. Bunların yanında tarım kooperatifleri kuracağız. Bu şekilde vatandaşlarımız çay, fındık ve diğer hayvansal gıdaları güvenli, hızlı bir şekilde pazarlara ve alıcılara ulaştırabilecekler. Ortahisar ilçemizde açılan çok sayıda pazarda satılan ürünler kırsal mahallelerimizden geliyor. Diğer ilçelerimizde de bunu daha kurumsal bir hüviyete taşıyacağız. Hayvancılık konusunda da adımlar atacağız.Tereyağı, peynir, bal gibi değerli hayvansal ürünlerin merkezi olan Trabzon’da hayvancılığın desteklenmesi amacı ile damızlık tesislerinin kurulması, hayvan pazar yerleri projeleri, bal ormanları oluşturulması gibi çalışmaları ivedilikle hayata geçireceğiz.” diye konuştu.
“87 MAHALLEMİZİ DE KALKINDIRACAĞIZ”
31 Mart’tan itibaren Ortahisar’da  Ahmet Metin Genç’in bıraktığı  yerden aynı anlayış ile devam edeceğine dikkat çeken Başkan Adayı Ergin Aydın, ilçede gerçekleştireceği çalışmaları vatandaşlarla paylaştı. Türkiye Yüzyılı’nın Ortahisar hedeflerini gerçekleştirmek için bütün gayretini ortaya koyacağına dikkati çeken Aydın, “İnsana, şehrimize ve çevreye yatırım yapacağız. Ailelerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz, emeklilerimiz ve esnafımız için sosyal belediyeciliği önemseyerek çalışacağız. Ortahisar’ın 87 mahallesini kalkındırarak, Türkiye Yüzyılı’na Ortahisar’dan güçlü bir destek vereceğiz. Ortahisar’ın  tamamında kaldırımlar, yollar, sosyal tesisler dezavantajlı bireylerin kullanımına uygun hale getirilecek. Herkesin daha rahat erişebileceği bir ilçe hayal ediyoruz. Bir miras değil, emanet olarak gördüğümüz Şehrimizi herkesin görmek istediği, yaşamak istediği bir ilçe haline dönüştürmeye geliyoruz.   Bunu da Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Metin Genç Başkanımız ile birlikte yapacağız.” dedi.
“VATANDAŞ BİZE MUAZZAM DESTEK VERİYOR”
Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın, Ortahisar’ı karış karış gezdiğini dile getirerek, “Mahallelerimizde karşılaştığımız bu muazzam destek bizi son derece memnun ediyor. Halkımızın bize olan güveni ve desteği, aynı zamanda bizim için büyük bir sorumluluk anlamına da geliyor. Vatandaşlarımızın bizi coşkulu bir şekilde karşılaması, bizim için ayrı bir motivasyon kaynağı. İnşallah birlikte, Ortahisar’ı daha da ileriye taşıyacak projelerimizi hayata geçireceğiz. Hizmetlerimizi, projelerimizi esnaflarımız ve vatandaşlarımızla paylaşıyor, taleplerini dinliyor, hasbihal ediyor, hal hatır soruyoruz. Ziyaretlerimizde vatandaşlarımız her zaman olduğu gibi bizleri yine sıcak ve samimi karşılıyor. Şehrimizin gelişiminde en önemli aktörlerden biri olan ve ekonomimizin bel kemiğini oluşturan esnaflarımıza da özellikle teşekkür ediyorum. Bütün vatandaşlarımıza da bize gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum.” değerlendirmelerinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber