Prof. Dr. Haydar Baş’a çirkin saldırı...

Bağımsız Türkiye Partisi Lideri Prof. Dr. Haydar Baş Bey ve beraberindeki heyet, Susurluk Trafik Şube önünde vahim bir hadise yaşadı.


8 arabadan oluşan bir konvoy ile damadı Ali Karakuş Bey'i, Edremit 19. Piyade Subay Tugayı'na askerlik vazifesi için teslim ederek Bursa'ya hareket eden Genel Başkan ve ekibi, seyahat halinde iken, Susurluk Trafik Şube'nin önüne gelindiğinde yalnızca Sayın Baş'ın içinde bulunduğu araç durdurulmuş ve görevli polis memuru, "Terör ihbarı var; aracı Emniyet binasına almak zorundayız" demiştir. 


Daha sonra ekipte bulunan avukatların durumu sorması üzerine aracı durduran memur, "sadece bu plakayla ilgili terör ihbarı aldık" şeklinde açıklamada bulunmuştur. Hatta bizzat Sayın Baş'ı göstererek, "terörist budur" deme iftirasından çekinmemiştir. 


Biri bayan 3 sivil memurun ve bir trafik polisinin dışında diğer memurlar, "Arabada Hocam var, Haydar Baş var" diyerek şaşkınlıklarını dile getirdiler hatta özür dilediler.


Malumunuz Sayın Baş'ın iki yıldır devam eden bir ceza davası var.


İki yıldır neredeyse iki kere aynı heyetle duruşmasına girilememiş, bazı çevrelerin her celsesine müdahale ettiği bir dava bu…


Duruşma tutanakları henüz mahkeme sona ermeden basına yansıyan; satır satır adliyede herkesin bildiği bir dosya…


Öyle ki, karşı tarafın avukatlarının BTP liderinin vekillerine şantaj yaptığını itiraf ettiklerinin duruşma tutanaklarına geçtiği olağan dışı gelişmeler yaşanıyor…


Ve bu davada; zorla senet alma, yağma, açığa atılan imzanın kötüye kullanılması suçlamaları ile yargılanan Sayın Baş için, dosyayı okuyan herkesin dediği, "Bugün Atatürk'ü temsil ediyor, birliği temsil ediyor, inancımıza sahip çıkıyor... Baskılar var, dava bu sebepten uzatılıyor" yani 'siyasi' deniyor.


Anlayacağınız, milletin ve devletin üzerinde hesabı olanlar, adı Atatürk ile, birlik ile, beraberlik ile özdeşleşmiş bu lideri baskı altına almaya çalışıyor.


İşte 8 arabalık bir konvoyda, sadece O'nun bindiği aracın hem de "terör" ihbarı ile Emniyete alınmak istenmesi, var olan baskının canlı örneğidir.


Bir Genel Başkan'dan bahsediyoruz.


Ömrü hayatında trafik cezası dahi almamış, "ben suç işlemesini bilmem" diyen bir dava adamına dikkatlerinizi çekiyoruz.


Ülkede FETÖ tehdidine karşı tek başına 20 yıl mücadele etmiş; "Doğu ve Güneydoğu'da akan kan dursun, evlatlarımız dağa çıkmasın" diye "kaynakları ile vatandaşlık maaşı" projesini geliştirmiş,


"Türk, Kürt, Laz, Çerkez birdir" sloganını parti sloganı yapmış,


Devlet-millet, sivil-asker kaynaşmasını siyasi kariyerinde ilke edinmiş bir liderden… 


Ve düşününüz; bu liderin aracı trafikte durduruluyor, hem de terör ihbarı ile…


Birileri Sayın Baş'ı tanımıyor.


Siz bakmayın O'nun hukuka olan saygısından ve adalete olan güveninden, tüm duyumlarına ve yaşadıklarına rağmen, mâruz bırakıldığı ceza davası ile ilgili sesinin çıkmadığına…


Sayın Baş ne haksızlığa tahammül eder, ne de hak yer.


Birileri O'nun önünü kesmeye çalıştıkça O, bilenir ve daha güçlenerek onların karşısına çıkar.


Ne demişler, yel kayadan bir şey götüremez…

BU ARADA ;

  HAYDAR BAŞ’A YÖNELİK ÇİRKİN SALDIRIYA SUÇ DUYURUSU

Balıkesir Valiliği’nin ‘asılsız bir ihbar sonucu meydana gelmiştir’ dediği olay için BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın avukatları suç duyurusunda bulundu.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof.Dr. Haydar Baş'a Balıkesir Susurluk'ta yapılan çirkin saldırı büyük yankı uyandırdı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Liderine Susurluk’ta yapılan çirkin saldırının kamuoyunda geniş yankı uyandırmasının ardından bugün Balıkesir Valiliği Resmi Web sitesinden bir açıklama yayınladı.

Prof.Dr. Haydar Baş'a yapılan çirkin saldırıya neden olan uygulamanın asılsız bir ihbar sonucu gerçekleştiği kabul edilen Balıkesir Valiliği açıklamasında , "Bahse konu asılsız ihbar ile ilgili gerekli tahkikat başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

HAYDAR BAŞ’IN AVUKATLARINDAN SUÇ DUYURUSU

Medyada geniş yer bulan olayla ilgili BTP Liderinin avukatları, Balıkesir Susurluk'ta gerçekleşen saldırının ardından Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Prof.Dr. Haydar Baş'a yapılan hukuksuz muamelenin anlatıldığı suç duyurusunda Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan şu talepte bulunuldu.

"Müvekkil hakkında gerçeğe aykırı, haksız ihbar ve isnatlarda bulunarak hukuksuz işlemler yapılmasına sebep olan ve/veya görevini kötüye kullanan kişi ya da kişilerin tespit edilmesini, haklarında gerekli soruşturmanın yapılmasını ve cezalandırılmaları için kamu davası açılmasını arz ve talep ederiz" denildi.

NE OLMUŞTU?

"Damadını asker ocağına teslim eden BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, dönüş yolunda (Balıkesir- Susurluk) skandal bir uygulamaya maruz kalmıştı.

Terörle mücadele ekipleri ve çok sayıda polis tarafından uzun namlulu silahlarla yolu kesilen Haydar Baş’ın aracı kendisini takip eden 8 arabalı konvoydan ayrılarak Emniyet Amirliği binası içindeki büyük bir demir kapıdan içeri alınmaya çalışılmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Haydar Baş’ın Avukatı Lütfullah Önder konuyla ilgili olarak, “Prof.Dr. Haydar Baş’ın içinde olduğu araçta üst düzey bir FETÖ şüphelisi olduğu bilgisi üzerine Balıkesir TEM’den Susurluk İlçe emniyet müdürlüğüne talimatı kendilerinin verdiğini ifade ettiler. Balıkesir TEM’e bu bilgiyi kim verdi? Operasyon emrini kim verdi? Vali mi, İçişleri Bakanı mı, yoksa başka biri mi?” demişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1