TRABZON’UN SORUNLARINI GÖRMEZDEN GELMEYİN

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündem dışı söz alarak ‘’Trabzon’un sorunlarını’’ dile getiren Aydın, iktidarı hedef aldı. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın: Bu millet size, 4 Milletvekili, 1 Büyükşehir Belediye Başkanı,  16 İlçe Belediye Başkanı verdi, bu şehrin sorunlarına seyirci kalmamanız için bu milletin size daha kaç bürokrat vermesi gerekiyor? 
Trabzon’daki Bölge Hastanelerinin Sorunları Görmezden Geliniyor 
Büyükliman Bölgesi’nin en önemli hizmet birimi olarak faaliyetini sürdüren Vakfıkebir Devlet Hastanesi son yıllarda kaderine terk edildiğini ifade eden Yavuz Aydın, birçok poliklinik doktor yetersizliği ve eksikliği sebebiyle hizmet verememektedir. Kulak Burun Boğaz Polikliniği ve Nefroloji Polikliniğinde kadro olmasına rağmen halihazırda herhangi bir doktor görev yapmazken Nöroloji Polikliniğine 3,5 yıldır doktor ataması yapılmamıştır. Pediatri polikliniğinde hasta kabulü Tonya İlçesi’nden gelen doktorlar sayesinde verilebilmektedir. Vakfıkebir Devlet Hastanesi Kardiyoloji Polikliniğinin hastanede kadrosu olmasına rağmen, bölgedeki farklı hastanelerden rotasyon yapılarak hasta kabul edilmektedir. Bahsettiğim polikliniklerin hiç olmayışı ya da eksik oluşu sebebiyle hasta olan vatandaşlarımız çevre hastanelere sevk edilmiş ve mağdur olmuşlardır. Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde görüntüleme cihazları olmasına rağmen bu cihazlardan çıkacak sonuçları yorumlayan mevcut bir Radyolog bulunmamaktadır. Sonuçlar dışardan sözleşmeli bir radyolog uzmanına gönderilip 3 gün içerisinde hastaya ulaştırılmaktadır, ifadelerini kullandı.
Sağlıkta Yaptığınız Devrim Sözde kaldı
Trabzon Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi’ndeki duruma da değinen Yavuz Aydın, Kardiyoloji, Üroloji, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji poliklinikleri kadro olmasına rağmen 1 yılı aşkın süredir atama gerçekleşmemektedir. 
Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Numune Kampüsü Kardiyoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Romatoloji, Endokrinoloji ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Hematoloji polikliniklerinin tamamı Kaşüstü Kampüsüne taşınmıştır. Bununla birlikte; yeterli sayıda uzman hekimin olmayışı nedeniyle randevu oluşturma anlamında vatandaşlar mağdur edilmektedir. 3 ay ve daha uzun bir zaman dilimine sarkıtılan randevuların sayısı sürekli artmaktadır.
Yüce Meclisin çatısı altında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sormak istiyorum. Trabzon’daki hastanelerde yaşanan doktor eksikliği hakkında, kendisi bilgi sahibi midir? Hani sağlık sektöründe çığır açmıştınız? Ne oldu? Bu sorunlar için hangi çözüm önerilerini hazırladınız? Şeklinde konuştu.
Akçaabat’taki Emniyet ve Adliye Binalarının Akıbeti Ne Olacak?
Trabzon Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bugün hala konteynırda hizmet verdiğini vurgulayan Aydın, burası deprem bölgesi değil, depremden yeni çıkan bir şehir değil, bu acı tablo hepimize yeter! Özellikle buradan iktidara mensup Akçaabatlı siyasetçilere, tüm ilgililere ve yetkililere sormak istiyorum. Trabzon’un en gelişmiş ilçelerinden biri olan Akçaabat’ın Emniyet ve Adliye binalarının akıbeti ne olacak? Bu konu hakkında çalışmalarınız neler? Neden hala Akçaabat Emniyeti konteynırda hizmet veriyor? Akçaabat İlçe sakinleri ve kamuoyu bu sorunların biran önce çözülmesini bekliyor. 
Aynı şekilde Akçaabat İlçemizde Adliye binası sorunu da yaşanmaktadır. Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan ama henüz tek bir çivi dahi çakılmayan yeni adliye binası ne zaman tamamlanacak? Düzköy İlçesinde Adliye binası olmadığı için buranın yükünü de Akçaabat İlçemiz karşılamaktadır. Hal böyle olunca Akçaabat Adliyesi’nin kapasitesi yeterli olmamaktadır. Bu sorunları göz ardı etmeyin, Trabzon şehrinin sorunlarını görmezden gelemezsiniz, dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber