YENİDEN REFAH PARTİSİ OLARAK SEÇİM İTTİFAKI STRATEJİMİZ

Türkiye, Hükümetin açıklayacağı, hukuk ve ekonomi reformuna kilitlenmiş durumdadır. Açıklanacak olan paketin içeriği merak konusu olmaya devam etmektedir. Bu paketin hukuk ayağında Seçim ve Siyasi Partiler Kanunu’nda değişiklikler yapılacağı tahmin edilmektedir. Bu kapsam da seçim barajlarının %5’e düşürülmesi, Türkiye Milletvekilliğinin yeniden getirilmesi ve ittifaklarla ilgili düzenlemeler içermesi beklenmektedir.

Kamuoyu tarafından, Yeniden Refah Partisi yetkililerine, en sık sorulan soru, seçim stratejimiz ne olduğu ve hangi ittifakta yer alacağımız sorusudur. Bu sorunun cevabını vermeden önce, partimizin şu andaki durumunu analiz etmemiz gerekmektedir. Partimiz Büyük Kongre’sini muhteşem bir kalabalıkla yapmış ve 2020 yılı 1 Ocak itibariyle seçime girme yeterliliğini, bileğinin gücüyle kazanmıştır. 81 il 926 ilçede örgütlenmesini tamamlayarak, üye sayısında 100 bin barajını aşmıştır. Üyelerinin yaş ortalaması, 40 yaşın altındadır. Partimiz, Türkiye’nin en genç, en dinamik siyasi oluşumu niteliğini taşımaktadır. Elli yıllık Millî Görüş tecrübesi ile harmanlanan genç kadrolarımız şimdiden milletimizin umudu ve sesi olmuştur.

Millî Görüş, siyasi tarihimizde hep lokomotif olmuş, hep çığır açmıştır. Şimdi de, gelecekte de böyle olacaktır. Seçimlere girerken, Yeniden Refah Partisi kadroları olarak, önce Allah’a, sonra teşkilatlarımıza ve Aziz Milletimize güveniyoruz. Bugün itibari ile partimiz tek başına seçimlere katılıp, başarı ile çıkacak güç ve kuvvete sahiptir. “El Atına Binen Çabuk İner“ atasözümüzü kulağımıza küpe yaparak stratejilerimizi oluşturmaktayız. Bizim en önemli gücümüz inançlı kadrolarımızdır. Her zorluk karşında, “Ya Bir Yol Buluruz, Ya Bir Yol Açarız” neticede o zorluğu Allah’ın izni ile aşarız.

Şimdi sorumuzun cevabına gelirsek; siyasette 24 saat çok uzun zamandır. Bugün yapacağımız değerlendirmelerin, yarın değişen şartlar karşısında, bazen pek bir önemi kalmamaktadır. Dereyi görmeden paçayı sıvamanın bir anlamı yoktur. Bugün itibariyle, seçimlere tek başımıza girebileceğimiz gibi, mevcut ittifaklarda da yer alma seçeneği ile üçüncü bir ittifakın omurgasını oluşturmak gibi alternatifleri de değerlendireceğiz. Bu değerlendirmemizde en önemli husus, Vatanımızın ve Milletimizin menfaati ve selâmeti, Millî Görüş’ün prensipleri ve kırmızı çizgileri olacaktır. Yeniden Refah Partimiz, herkesin tahmin ettiğinden çok daha kısa sürede iktidara gelecektir.

Sonuç itibariyle, partimiz Türk Siyasetinin Anahtar Partisi konumundadır. Bulunduğumuz konum itibariyle pek çok seçeneği değerlendirme potansiyelini elinde bulundurmaktadır. Bundan dolayı önümüzdeki seçimlerin en etkin partisi olacaktır. Millî Görüş kadroları olarak, saatlerimizi zafere ayarladık. Genç, dinamik ve ehil kadrolarımızla,bugün de yarın da Aziz Milletimizin umudu ve sesi olmaya devam edeceğiz

Barış SANDIKCI 
Yeniden Refah Partisi Erzincan 
İl Başkan Yardımcısı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber