Trabzonspor Divan Kurulu'ndan Bakasetas'a Sorulan Soru Hakkında Açıklama!

Trabzonspor'da bugün yeni transfer Bakasetas'ın basınla buluşma toplantısı düzenlendi. Toplantıda bir yerel gazete muhabirinin sorusunun ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümüştü. Trabzonspor Divan Kurulu konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Değerli Trabzonsporlular, yeni transferimiz Bakasetas’ın bugünkü basınla buluşma toplantısında, yerel gazetelerimizden birinin muhabiri kendisine asla tasvip etmeyeceğimiz bir  soru yöneltmiştir. Trabzonspor kulübü sıradan bir kulüp olmadığı gibi uluslararası üne sahip büyük bir kulüptür.

Divan Başkanlık Kurulu olarak kısa bir süre önce basınla gerçekleştirdiğimiz toplantıda; özellikle yerel basının Trabzonspor’umuzu zor durumda bırakacak yaklaşımlarda bulunmaması gerektiğini, özellikle kişilere yönelik  kırıcı , yıpratıcı ve maksatlı haberlerin başarıya ulaşmamız ve birlik beraberlik konusunda en büyük engelimiz olduğunu, olacağını ifade etmiştik.  

Ancak görülüyor ki; başka stadyumlarda yıllardır futbolcularımıza ve taraftarlarımıza yapılan bu tür ırkçı söylemlere üzülüp tepki koyarken ve bunu şiddetle reddederken,  bu kez Trabzon’daki bir gazeteci tarafından böyle bir söylem kullanılmıştır.

 Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu olarak hem kulübümüze, hem şehrimize  zarar verecek bu tür eylem ve ayrıştırıcı, ırkçı, yaralayıcı söylemlerin şiddetle karşısında olacağımızın bilinmesini isteriz.  Ve bir kez daha aramıza hoşgeldin Bakasetas."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber