“AKYAZI CANLANIYOR”

Başkan Altunbaş, yönetim kurulu üyelerinin, gençlik ve kadın kollarının yanı sıra AK Parti 27. Dönem Milletvekili Adayı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitim Daire Başkanı Selçuk Çebi, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkiler Daire Başkanı Osman Çetiner ve Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ün katıldığı bilgilendirme toplantısında Akyazı’yı Trabzon halkının hizmetine sunmak için çalışmalar yaptıklarını söyleyerek atılacak adımlardan bahsetti.

AKYAZI’YA 3 BİN KİŞİLİK TRİBÜN

Akyazı’da spor tesislerine ayrılan 490 dönümlük bir alan olduğunu ve alan içerisindeki tesislere 400 milyon Türk Lirası harcandığını söyleyen Altunbaş, “Akyazı’da bulunan spor tesislerinin geliştirilmesi ve eksiklerin giderilmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Öncelikli olarak Akyazı’da bulunan sahalara 1500 kişi kapasiteli karşılıklı iki adet tribün inşası yapılacak. Toplamda 3 bin seyirci kapasitesine ulaşılacak. Trabzon futboluna hizmet veren takımlarımız için 39 adet soyunma odası, hakem odaları, sağlık odaları ve sporcu odaları bu tribünlerin alt kısımlarında yer alacak. Futbol takımlarımızın rahat edeceği her türlü imkan Akyazı’da sağlanacak” dedi.

“AKYAZI İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURALIM”

Akyazı’nın Trabzon halkının yaşam merkezi haline getirilmesi gerektiğinden bahseden Altunbaş, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslar ve atölyeler var. Buralarda gençlerimizin kişisel becerilerinin arttırılmasına yönelik, yeteneklerinin farkındalığının oluşması için sportif, kültürel ve ahlaki eğitimler verilmekte. Bu kurslardan ücret alınmamakta. Aileler, gençlerimizi buradaki kurslara mutlaka yönlendirmeli. Hem gençlerimizin gelişimine katkı sunmak hem de Akyazı’yı Trabzon önemli bir yaşam alanı haline getirmek için gerekli farkındalığı birlikte sağlamalıyız. Belediyemizle ve ilgili birimlerle yapılan çalışmalarda Akyazı’ya direkt ulaşım noktasında gerekli adımlar da kısa sürede atılacak. Trabzon Meydan’dan Akyazı’ya direkt seferler yapan toplu taşıma hattının oluşturulması için gerekli adımlar atılacak” diye konuştu.

    

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Akif 10 ay önce

Kusura bakmayın ama belediyecilikte akpartiye oy vermeyeceğim. Kaşüstünü bitiremeyen bir anlayışa oy değil alkış bile tutmam. Hatta be olur dalçık yapmayın bu trabzona diyorum. Çilemize çile katıyorsunuz.

banner1