1960 ÖNCESİ RİZE KİTAPLARI GERİ DÖNÜŞÜME GÖNDERİLDİ"

RİZE- Araştırmacı-Yazar Recep Koyuncu "Rize’nin Cumhuriyet tarihi yeniden yazılmalıdır" diyerek "Yazılımlar belge üzerinden olursa gerçek eser olur" dedi.

Bilen bilmeyen herkes konuşuyor ve yazıyor diyerek tepki gösteren Araştırmacı-Yazar Recep Koyuncu’’ Rize Cumhuriyet tarihinin yeniden yazılarak yanlış anlamaların belgelerle düzeltilmesi gerekir. Çok çarpık bilgiler var. Ben belge ile konuşuyorum, Cumhuriyet Tarihi hakkında çok farklı açıklamalar okuyorum, birçok kitaplar yazılıyor. Sadece duyumlara dayalı ve yorumlar zorlama ile yapılınca ortaya çok değişik ve hayali bilgiler çıkmakta. Belge olmadan yazılanlar bana göre hayali kitaplardır. Bu işin daha da acısı buna Rizelilerin sebep olması ama yönetici olarak ama yazan kişi olarak. Şunu ayrıca rahatlıkla söylüyorum ki bu şehrin halk kütüphanelerinde 1960 öncesinin belge bilgilerini kapsayan kitaplar Rize’deki birçok kütüphaneden imha edilmesi için geri dönüşüme gönderilmiş. Bu çok vahim ve önemli bir olaydır.

Bölgenin ve şehrimizin geçmişi 1960 yılı öncesi itibariyle kesilmiştir. Kütüphanelerdeki 1960 öncesi kitaplar imha edilmek üzere geri dönüşüme gönderilmesi kültürel anlamda yok olmanın göstergesidir. Kitaplar niçin ve nasıl imha edilir. Kitabın modası geçmez. Onlar nesiller arası köprü vazifesi görmektedir’’ dedi.

İSMET KÖSOĞLU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220