banner238

DSİ’NİN TABİKATI  NEFESLERİ KESTİ!

DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin Giresun Aksu Vadisi’nde gerçekleştirdiği taşkın tatbikatında heyecan dolu anlar yaşandı

FİLM SAHNESİ DEĞİL, TAŞKIN TATBİKATI!

Ülkemizin en çok yağış alan bölgesi olan Doğu Karadeniz’de, zaman zaman yağan aşırı yağışlar, ani taşkınlara neden olmakta, bununla birlikte ortaya olumsuz durumlar çıkabilmektedir. Yaşanan bu ani taşkınlara hızlı bir şekilde müdahale etmek maksadıyla, Devlet Su İşleri 22. Bölge Müdürlüğü tarafından, Giresun Aksu Vadisi’nde bir tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikata DSİ 22.Bölge Müdürlüğü afet ekibinin yanı sıra, AFAD personelleri de katıldı.

MOTOPOMPLAR İLE SU TAHLİYESİ YAPILDI

Taşkın ihbarının alınması ile müdahale ekipleri ve iş makinaları, süratle organize olarak taşkın mahalline intikal ettiler. Akabinde yaratılan suni taşkın, iş makinaları ile önlenmeye çalışılırken, köprü ve menfezleri tıkayan ağaç ve kütükler de dereden çıkartıldı.  Öte yandan motopomplar ile su tahliyesi yapılırken, teknik ekipler ise taşkın ile ilgili ölçümler ve taşkının seyri ile ilgili etüt çalışmaları yaptılar. Yaklaşık 6 saat süren ve mobil taşkın koordinasyon merkezi aracının da aktif olarak kullanıldığı tatbikat, başarılı bir şekilde sona erdi. Taşkın Tatbikatı Koordinatörü, DSİ 22. Bölge Müdürü V. Dr. Emre AKÇALI, Tatbikata katılan tüm personellere, gayretlerinden ötürü teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol



Günebakış Trabzon Haber