Trabzon’da yaşayan Artvinliler, Güneydoğu’ya çıkartma yaptı

İçişleri Bakanlığı desteği ve himayesinde Trabzon Artvinliler Derneği “Kaçkar’dan Nemrut’a Karadeniz’den Güneydoğu’ya Gönül Projesi” kapsamında, Siirt, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır ve Gaziantep’e gezi düzenlendi.

Trabzon’da yaşayan Artvinlilerin katılım gösterdiği gezi kapsamında kültürel ve tarihi mekanlar gezildi, esnaf ve sivil toplum kuruluşları ziyaret edildi, vatandaşlarla bir araya gelinerek kardeşliğimizin pekişmesi önyargıların kırılması noktasında diyaloglar kuruldu.

Gönülleri kazandık, kardeşliğimizi pekiştirdik..

Proje koordinatörü Ahmet Külekçi gerçekleşen gezi ile sadece doğunun tarihi güzelliği, doğası ve kültürel değerleri değil manevi ruhu ve insanların ne kadar misafirperver olduğunu da gördüklerini dile getirerek “Gönülleri kazandık, kardeşliğimizi pekiştirdik. Kaçkar Dağının ve Çoruh nehrinin coşkusunu, Karadeniz’in selamlarını bölgeye getirdik. Ne mutlu ki bu topraklar üzerinde kardeşçe birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz. Artvin’den Mardin’e, Trabzon’dan Siirt’e, Ordu’dan Hakkari’ye bu memleket başka bir güzel. Kimse bu güzelliği bozamayacak, bozdurmayacağız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1

banner133