TÜTÜNÇİFTLİK'TE  KIRMIZI  IŞIK  İHLALİNE  ARTIK  BİR  ÇÖZÜM  BULUNMALI…
Tüketici Hakları Derneği Körfez TemsilcisiRasim KIRVELİ, KIRMIZI IŞIK ihlaline dikkat çekti. ‘’ 23 Kasım 2017’de akşam saatlerinde Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin karşısından( Yeni Yalı Mh., Hürriyet Cd. No:45 karşısı) Samsun mahallesi istikametine doğru giderken kırmızı ışıkta durdum. Yanımdaki araçlar 5 saniye bekleyip yandaki taraftan araç gelmiyorsa, kırmızı ışıkta geçip Samsun mahallesi istikametine doğru gidiyor. Tüketicilerimizin yaptığı bu ihlal insanların hayatına mal olabilmektedir. Öyle ki bu ışıklarda MOBESE sistemi olmadığı için olacak ki bizim tüketicilerimiz direk kırmızı ışıkta geçiyorlar. Bu ne ihmalkarlıktır. Bu ne kadar insanların hayatını hafife almaktır. İlla MOBESE mi olmalı? İlla ceza mı yazılmalı ki yasak olan kuralları ihlal etmeyelim.
Bence özellikle akşamları trafik rahatlayana kadar bu şekilde kavşaklarda, çakarları yanan bir trafik aracı olmalıdır. Vatandaş bundan anlamaktadır. Bekle orada 50-60 saniye ne olacak sevgili tüketici ?Kırmızı ışık ihlali yapan tüketicilerin ehliyetine derhal süresiz olarak el konulmalıdır. Kırmızı ışıkta geçenlere 20 ceza puanı veriliyor. Bence 100 ceza puanı verilmelidir. Kırmızı ışıkta geçme cezası 2017 yılında 206 TL, erken ödeyenlere 154.5 TL dir. Bence bu çok hafif bir cezadır. En az 2000 – 3000 TL olmalıdır. Hastan yoksa, çok aşırı aciliyetin yoksa, kırmızı ışıkta duracaksın arkadaş! 
Kırmızı ışık ihlallerinin önümüzdeki günlerde can ve mal kaybına sebep olmaması için Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğümüzü bu ve bu tür yerlerde bir önlem alınmasını rica ediyorum. Tüketiciler olarak lütfen daha duyarlı olalım, trafik kurallarına lütfen uyalım. ‘’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber