YEŞİL SAHALARDAN SAHNEYE

İLK SİNGLE ÇALIŞMASI ‘KALBİM SAÇMALIYOR’U DİNLEYENLERİNİN BEĞENİSİNE SUNAN BAŞARILI YORUMCU SEZGİN CAN’IN BİR DÖNEM YEŞİL SAHALARDA FIRTINA GİBİ ESTİĞİ ORTAYA ÇIKTI.

BURSASPOR ALT YAPISINDAN YETİŞEN, ANCAK GEÇİRDİĞİ SAKATLIK SONUCU FUTBOL YAŞAMINA VEDA ETMEK ZORUNDA KALAN SEZGİN CAN, İTÜ DEVLET KONSERVATUVARI’NDAN MEZUN OLUP KENDİNİ MÜZİĞE ADADI.

Sahne dünyasının vazgeçilmez seslerinden Bursalı yorumcu Sezgin Can, ilk single çalışması ‘Kalbim Saçmalıyor’ı 9 Ekim Salı günü dinleyicisinin beğenisine sundu. Enerji dolu şarkısıyla büyük beğeni toplayan Sezgin Can’ın yeşil sahalardan müzik dünyasına, dolayısıyla sahnelere transfer olduğu ortaya çıktı. Küçük yaşlarda İznik Spor’da başladığı futbol kariyerine Bursaspor alt yapısında devam eden, oradan da Uşak Şekerspor’a transfer olan Sezgin Can, yeşil sahalardaki profesyonel futbol yaşantısını son olarak KKTC 1. Ligi’nde sürdürdü.

Ancak talihsiz bir sakatlık geçirerek yeşil sahalardan uzak kalan Sezgin Can, iyileştikten sonra takımına dönse de tekrar nükseden sağlık sorunu nedeniyle futbol yaşantısını noktalamak zorunda kaldı. Bunun üzerine aldığı radikal kararla çocukluk yıllarından beri çok sevdiği müziğe yönelen Sezgin Can, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Devlet Konservatuvarı sınavlarına girip iyi bir dereceyle kazandı.

Müzik eğitimini Türkiye’nin en köklü kurumlarından birinde aldıktan sonra müzik dünyasına adım atan Sezgin Can, uzun yıllardır sahnelerde adeta fırtına gibi esiyor. İlk single çalışması ‘Kalbim Saçmalıyor’ ile de başarısını perçinleyen Sezgin Can, zaman zaman yeşil sahaları özlese de, sahnede sevenleriyle birlikte şarkılarını söylerken kendini dünyanın en mutlu insanı olarak hissettiğini söylüyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber