EMİROĞLU
ÇAPKINOĞLU
M.SADULLAH SAĞLAM
M.SADULLAH SAĞLAM

ABD VE TÜM BATILI DOSTLARIMIZIN DÜŞMANCA TAVIRLARI İYİCE ANLAŞILDI

Türkiye son on beş yılda devlet olma yolunda çok büyük adımlar atmıştır.

5 Aralık 2017 Saat: 09:34
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 82 kez okunmuştur

Türkiye son on beş yılda devlet olma yolunda çok büyük adımlar atmıştır. Ekonomik ve sosyal alanda Türk halkının beklentilerine yeteri kadar değil belki de yüzde yirmi kadar da cevap verememiş olsa bile halkımızın gözünün açılmasını önemli ölçüde başarmıştır.
Gelir dağılımında yeterli performansı gösteremedik. Adalet sistemimizi, eğitim sistemimizi revize edemedik. Bunlar hayati önem taşıyan konular. Bu konularda yapılacak yenilikler, bu ülkeyi kısa zamanda büyük mesafelere siçratacaktır. Halkımız, bu konulardaki atılımları büyük bir hararetle ve şiddetle beklemekten yorulmuştur.
Bir ata sözümüz vardır "Şeytan taşlamaktan abdest almaya vakit bulamamak" şeklinde söylenir. Ak Parti iktidarlarını biraz da bu ata anlatılmak istenen durumla karşı karşıya gibi icraatlarını sürdürmek zorunda kaldılar. Sayın Erdoğan, kime güvendi dostum dedi ise düşman çıktı. Onların (güven duyduklarının) kazdıkları kuyuları kapatmakla çok vakit kaybetti.
Güvenip yetkilendirdiği ve sırtını döndüğü insanlar, ya liyakatsız ya da vefasız çıktı. Sağlam bir kadrosu yoktu. Ama o var sanıyordu. İktidar olunca yaşadığı acı tecrubelerle her şeyi yeniden anlamaya başladı.
Hiç devlet tecrubesi olmadan devleti yönetmek gibi ağır bir görevin altına girmişti. Etrafta bütün bürokrasi onu istemiyor ve iktidarının uzun ömürlü olamayacağı kanaatini taşıyordu bu da yabana atılacak gerekçeleri olan bir düşünce sayılmazdı.
Nihayet sayın Erdoğan, bilgi ve becerileri sayesinde olmasa da üstün cesareti sayesinde bütün beklentileri hak ile yeksan (yerle bir) ederek kamoyumuzun çok iyi bildiği sayısız badireleri başarı ile atlatmıştır.
Kağıt üzerinde müttefikimiz olduğu bilinen ve görünen batılı ve ABD li sözde dostlarımızın Erdoğan'ın şahsında ülkemize karşı takındıkları hasmane tutum ve davranışlar bu dönemde zeytin yağı gibi suyun yüzüne çıkmıştır.
Onların (Batılı ülkeler ve ABD) içimizdeki muhalefet adı altında faaliyetlerini sürdüren yerli işbirlikçileri de onlarla birlikte Türk halkı tarafından çok daha net görülür ve anlaşılır hale gelmişlerdir.
Bu günlerde ABD nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul edeceği ve büyükelçiliğini oraya taşıyacağı şeklindeki açıklamalarının ne kadar alçakca ve küstahca olduğunu ve ne kadar da bu bölgeyi tahrik edici olduğunu hepimiz ibretle ve hayretle izlemiyor muyuz?
Buradan anlamalıyız ki, ABD ve batı ülkeleri artık başta Türkiye olmak üzere tüm ortadoğu
ülkelerinin asla dostu falan değildir. Tam aksine bizleri iliklerine kadar sömürmeye alışmış kandan ve yalandan beslenen dünyanın en aşağılık ülkeleridirler.
Teknolojide ileri gitmiş olsalar da bu ülkeler asla medeni değildirler. Hukuk bu ülkelerde güçlü değildir. Gücün hukuku egemendir. Zira bu ülkelerde hukuk adına nelerin yapıldığı hergün tv ekranlarından ayan beyan gözler önüne serilmektedir.
Türkiye ve tüm ortadoğu ülkeleri ve hatta tüm ezilen ve sömürülen ülkeler hiç vakit geçirmeden bir araya gelerek ittifak etmeleri, kendi gelecekleri açısından şarttır. Aksi taktirde bu sömürgeci ülkeler hepimizin canına okuyacaklardır.
Vakit çok geç olmadan bu örgütlenmenin yapılmasını beklemekteyiz. 05 Aralık 2017
M.Sadullah SAĞLAM

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Manşet 61 Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

MHP'NİN DOĞURDUĞU YAVRU PARTİ ANASINI BEĞENMİYOR.2 Kasım 2017 Saat: 21:15
Değerli okuyucularım, hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bizim ülkemizde partisini beğenmeyip yeni parti kuran pek çok milletvekili vardır.
ADALET DUYGUSU VE TOPLUMSAL BARIŞ1 Kasım 2017 Saat: 22:02
İnsanlardaki adalet duygusu, gelir dağılımı ile çok yakından ilgilidir. Bir gurupta, muhitte, beldede, kasabada, şehirde veya ülkede elde edilen gelir, kişiler arasında adaletsiz bölüşülürse, orada açıktan veya gizli bir düşmanlık mu
Tüm Yazıları