Başkan Adayı Kaya: Erdoğan'ın Hamalı Olacağım

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı için adaylığını açıklamak isteyen Trabzon İli Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Kaya'nın düzenlediği iki toplantı da emniyet güçleri tarafından korona kuralları ihlal edildiği gerekçesiyle basıldı.

Duruma isyan eden Kaya, "Kimden korkuyorsunuz? Ben Erdoğan'ın hamalı olacağım." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde ülke genelinde gerçekleştirilen AK Parti olağan kongreleri tüm hızıyla devam ediyor. Diğer yandan il teşkilatlarında da yeni adaylıklar açıklanıyor. Trabzon İli Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Kaya da AK Parti Trabzon il başkanlığı için aday olduğunu duyurdu.

OTELDE YAPTIĞI TOPLANTIYI POLİS ENGELLEDİ

Metin Kaya, geçen yıl kasım ayında bir otelde basın toplantısı düzenleyerek il başkan adayı olduğunu açıklamak istemiş; ancak Emniyet Müdürlüğü ekipleri pandemi kurallarını ihlal ettiği ve İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun "kapalı alanda toplantı yapılamaz" kuralına uymadığı gerekçesiyle basın toplantısı engellemişti.

 
"SÜREKLİ BİR ENGELLEME VAR

"Metin Kaya dün de adaylık süreciyle alakalı Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenlemek istedi. Bu kez de basın toplantısı valilik tarafından Trabzon Valisinin Emri ile iptal edildi. Bunun üzerine cemiyet önünde açıklama yapan Kaya, "Aday olduğumu bir türlü açıklayamıyorum. Bugün basın toplantısı yapacağım cemiyette basın toplantısı yapmama izin vermediler. Sürekli bir engelleme var. Kimden korkuyorsunuz. Benim arkamda vekiller yok, bakanlar yok. Ben neden sokak ortasında toplantı yapayım. En lüks oteli seçtim engellendim, burada da engellendim" Trabzon Gazeteciler Cemiyetine Dün muracaat ettim Cemitte kendi üyelerine mesaj atıı toplantı var diye ama yine aynı cemiyet toplantı saatinde kapılarını kapattı neymiş valinin dernekler masasının talimatı kardeşim dün Ak Parti İl Binasında Toplantı Yapıldı 300 Kişi İle bu dernekler masası bu vali ozaman nerdeydi bu parti dernek değilmi işine göremi yasa cıkıyor o ki burada toplantılara dernekler masası bakıyor o zaman bu cemiyet tüm toplantılarını validen dernekler masasında izin alsın nasıl bir cemiyet anlayışı bu dedi.

İşet Trabzon Gazeteciler Cemiyetinin Üyelerine Attıgı Toplantı Mesajı 

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nin Bu yanlı ve taraflı tutumunu eleştiren bazı basın mensublar burası gazeteciler cemiyeti bu nasıl bir anlayış bu nasıl bir yönetim evet ''KÜÇÜK'' işlerle Ugraşanlar Bir gün Bunun Hesabını Bu Üyelere verecektir gazeteci demek her keze eşit demek Tarafsız demek ne demek basın toplantısı iptal edildi burada kanunsuz bişe yapılmıyor

Tabiki yasadışı örgütlere açık değildir. İsimlere takılı kalmadan.  Bir aday açıklama yapacak. Basın toplantısı düzenleyecek. Bunda bir şey yok. Üstelik Gazeteciler Cemiyeti Duyuruyu üyelerine kendisi mail yolu ile yapmış. Gayet normal..

Tuhaflık bundan sonra başlıyor., Basın toplantısı için geliyor.. Kapı duvar.. Neymiş;  Valilik izin vermemiş, dernekler masası iptal etmiş.. Gazeteciler cemiyetini ne zamandan beri Vali yönetiyor? STK’lar belirlenen kanunlar için kalır. Görevini icra eder.. Gazeteciler cemiyetinde yapılacak olan basın toplantılarına ne zamandan beri dernekler masası karışıyor.. Bundan sonra şunu yapın.. Basın toplantılarına olur almak için valiliğe ve dernekler masasına bir yazı ile başvurun. Kim yapabilir, kim yapamaz onlar karar versin.. Sizin orada durmanıza gerek yok. Sekreterya bu işi yapar. Gazetecilerin durduğu binayı Büyükşehir Beledlyesi restore edebilir. Kira borcunu bilmem hangi kurum affedebilir.  İçindeki gazetecileri bütün bunlara mahkum edemez. Eğer bu zinciri kıramıyorsanız o koltukları boşaltın. Gazetecilik yürek ister, emek ister. Gazetecilik tarafsızlık ister.  Tarih sizi affetmeyecek.. Bu rezillikle yaşayacaksınız..

Diyerekı Tepkilerini Gösterdiler

 

"ERDOĞAN'IN HAMALI OLACAĞIM"

Kaya sözlerine şu şekilde devam etti: "Delege sayısı 500, elimde 242 delege imzası var. Ben sadece ihale alma mekanizmasında yokum. AK Parti'nin hamal kısmındayım. Recep Tayyip Erdoğan'ın hamalı olacağım. O olmazsa evinizden çıkmaya cesaret edemezsiniz. Ben sizin yüzünüzden yönetim listemi açıklayamıyorum. Herkesi tehdit ediyorsunuz. Erdoğan direkt veya dolaylı yoldan "Çekil demediği" sürece varım."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber