banner237
banner238

Gümüşhane Üniversitesinde neler oluyor!

Üçel yaptığı açıklamada, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e soruşturma açıldığını ve soruşturmanın devam ettiğini iddia etti.

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Son zamanlarda Gümüşhane Üniversitesinde yaşananlar hakkında yazılı bir basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane 2 No’lu Şube Başkanı Orhan Üçel yaptığı açıklamada, ‘’Gümüşhane Üniversitesinin yetkili sendikası olarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasasından ve 4688 Sayılı Sendika Kanunundan aldığımız yetkiyle hak arama mücadelesi veriyoruz. ‘’dedi

Rektör Zeybek’e Soruşturma Açıldı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e iletilen sorunlara karşı çözüm iradesi sunulmadığını ileri süren Şube Başkanı Üçel,  Üniversitenin günden güne geriye gittiği, atamalarda ve kadrolarda akraba ilişkilerinin öncelendiği, bazı üniversite Rektörlerinin akrabalarının da üniversitemize alındığı ve bunun karşılığında da üniversitemizde görev yapan yönetimdeki insanların birinci derece akrabalarının ilgili üniversitelere yerleştirildiği, işe ve ihtiyaca göre adam değil adama göre kadro ilanlarına çıkılarak işe alındıkları ve ayyuka çıkan bu usulsüzlüklere yönelik Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Denetleme Kurulu tarafından Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e soruşturma açıldığı ve bu soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Eleştiren İnsanlar İstenmeyen İnsan İlan Ediliyor

Üniversitenin yetkili kurullarının toplanmadan kararlar alındığını ifade eden Başkan Üçel, Sayın Rektörün kuruma sahip çıkmadığı, genellikle şehir dışında bulunduğu, Rektör adına yetkilerin kullanıldığı, yönetimdeki bir avuç insanın birden fazla görevlere atandığı ve bu görevleri kâğıt üstünde yaptıkları, fiilen bu durumun Devlet ciddiyetinin bozulmasına sebebiyet verdiği, çalışma barışının zaafa uğradığı ve üniversite personelinin işine severek ve isteyerek gelmediğini, yönetimin yanlışlarına karşı onurlu bir şekilde duruş gösteren insanların kadro ilanlarının yapılmadığı, dik duranların itibarlarına dokunacak şekilde propaganda yapıldığını, eleştiren insanların istenmeyen insan ilan edildiklerini ve bu sorunların artarak devam ettiğini söyledi.

Bu konuda Sendika olarak duruşlarının net olduğunu kaydeden Üçel, ‘’Devletin emrinde ve Milletin hizmetinde olduğumuzu belirterek her daim doğrunun yanında yanlışın karşısında duracağımızı, bu kapsamda yol haritamızın net olduğunu, üyelerimizin onurlu duruşu, destek ve dualarıyla bu yolda yürüyeceğimizi, “Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım.” şiarıyla dava neferi olmanın bilinciyle mücadeleye devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber