İDAK EKİBİNE VALİ PLAKET VERDİ

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Rize’de yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çeken İkizdere Arama Kurtarma ekibi(İDAK) depremde yaptığı başarılı çalışma sonrası Vali Kemal Çeber tarafından plaketle ödüllendirildi.

2017 yılında dönemin İkizdere Kaymakamı Halil İbrahim Kazar tarafından büyük özveri ve çalışmayla kurulan İkizdere Arama Kurtarma ekibi Rize’deki birçok doğal afette en çok aranılan kurtarma ekiplerinin başında geliyor. 6 Şubatta yurdumuzda yaşanan Asrın felaketinde deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarına katılan İDAK Kaymakam Mustafa Salih Bayram ile birlikte Vali Kemal Çeber tarafından kabul edildi. Kurtarma ekibinde yer alanlardan Serkan Yılmaz, Şenol Kuy,Ali Havuz ve İrfan Katar’a Vali Çeber tarafından plaket verildi.

Vali Kemal Çeber’’ Rize olarak tüm gücümüzle depremzede vatandaşlarımızın yanında olmayı bir borç bildik. Vefakâr Rizeli hemşerilerim genciyle yaşlısıyla elinden gelen bütün gayreti ortaya koymuştur. Acı yaşadığımız depremde İDAK ekibimiz başarılı bir çalışmada bulundu. Teşekkür ve tebrik ediyorum’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220