banner237
banner238

İKİZDERE-CİMİL’DE HAFTA SONU KAR ŞAMPİYONASI VAR

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İkizdere ilçesinde kış Sporları faaliyetleri önem kazandı. Belediye Başkanı Hakan Karagöz’ Cimil köyümüzde Valiliğimiz ve Türkiye Dağcılık Federasyonu desteğiyle 9-11 Şubat günlerinde önemli bir Şampiyona yapılacak’’ dedi.

Kış mevsiminin yaşandığı bölgede sportif faaliyetlere devam edeceklerini söyleyen MHP li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz’’ İkizdere de güzel şeyler oluyor. Türkiye Dağcılık Federasyonu faaliyet listesinde bulunan Uluslararası Dağ kayağı Şampiyonası 09-10-11 Şubat 2024 tarihin de İkizdere ilçesi Cimil Başköy de yapılacaktır. Öncesinde İz açma ve hakemlik eğitimleri de İlçemizde yapılacak. İki yıl önce bu projeyi hayata geçirirken henüz başındaydık ve bir hedef koyduk İki yıl Türkiye şampiyonası yaptık. Uluslararası şampiyonanın ilkini bu yıl 9-11 Şubat günlerinde yapacağız.

Hedefimiz Dünya Şampiyonasını Rize’de yapmak

Hedefimiz dünya şampiyonasını burada yani İkizdere Cimil’de yapmak. Hedefimize sabırla, planlı bir şekilde ve adım adım ilerliyoruz. Biz büyük ve inammış bir ekibiz çünkü elimizdeki cevherin değerinin farkındayız. İkizdere bir cevher ve bölgenin yeni turizm destinasyonu. Ve kış sporları Turizminde de öne çıkıyor daha çok proje var çok’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber