banner237
banner238

İKİZDEREDE DURMAK YOK

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken İkizdere Belediyesi altyapı ve çevre düzenlemeleri konusundaki çalışmalarına devam ediyor.

Kış mevsimi olmasına rağmen çalışmalarına hava uygun olduğu zamanlarda devam edeceklerini söyleyen MHP’li Belediye Başkanı Hakan Karagöz yaptığı yazılı açıklamada’’ Ancak sıra geldi ama hep aklımızdaydı. Rabbim nasip etti ilçemizde adeta dokunmadık yer bırakmadık hamdolsun hizmet adına her yerde varız.

Arıtma tamamlandı, Doğalgaz başladı

İlçemizin batı ya doğru büyüme potansiyelini geliştiriyoruz. İlçe girişine kanalizasyon atık arıtma tesisi, Doğalgaz boşaltım dağıtım istasyonu, İkizdere Belediyesi araç otoparkı ve kademesi, İlçe Emniyet Amirliği binası, yakın zamanda hayata geçecek Milli eğitim bakanlığı ana okul projesi, İkizdere Belediyesinin Zorlu HES’e kadar projelendirdiği ve kısa vadede imalatına başlayacağımız rekreasyon alanı, yürüyüş yolu ve bisiklet yolu projesi, yine İkizdere Belediyemiz tarafından imalatına başlanan üzeri asma & germe kapatma sistemiyle kapanacak olan Sözüer’ler çocuk parkı son aşamada.

Mart ayı ortalarında DSİ tarafından yapımına başlanacak hastanemize bağlantılı araç geçiş köprüsü (ki bu köprü Ali Biberoğlu caddesinin gelişimine büyük katkı sunacak) ve ilçemizde iş yapan yapsat müteahhitlerinin İnşaatlarına başladığı ve başlayacağı konut projeleri. Bütün bu çalışmalar ilçemizi batıya doğru büyütecek ancak Cumhuriyet Caddemizim Rize yönünde dere kenarı yaya yürüyüş yolu iki kişinin yan yana yürümesi açısından zor. Ve biz bu soruna da çare olmak için yaya yolunu genişletiyoruz ve ışıklandırıyoruz. Çalışma bittiğinde keyifli, konforlu bir bağlantı yaya yolumuz olacak ve çocuklarımız, aileleri okullarına giderken daha güvenli ve konforlu yürüyecekler. Daha sürdürülebilir, konforlu bir İkizdere için düşünüyor, projelendiriyor, hayata geçiriyor ve sahada takip ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Çünkü bu necip millete bir sözümüz, bir sevdamız var’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber